بازی

چگونه سریال She-Hulk می‌تواند آغازی برای فیلم World War Hulk باشد

چگونه سریال She-Hulk می‌تواند آغازی برای فیلم World War Hulk باشد

هالک بودن اکنون یک حرفه خانوادگی است. اما بروس بنر (مارک روفالو) و جنیفر والترز یا همان شی هالک خودمان (تاتیانا ماسلانی) ممکن است تنها اعضای خانواده که مورد عنایت اشعه گاما قرار گرفتند نباشند. در اپیزود دوم She-Hulk: Attorney at Law به کارگردانی کت کویرو (Kat Coiro) و نویسندگی جسیکا گائو (Jessica Gao)، بار دیگر هالک را می‌بینیم که آماده می‌شود به فضا برود. این بار در یک سفینه ساکارایی، شبیه به آنچه در فیلم Thor: Ragnarok (۲۰۱۷) به کارگردانی تایکا وایتیتی (Taika Waititi) به تصویر کشیده شده بود. احتمالاً این همان سفینه‌ای است که باعث شد She-Hulk به صورت تصادفی به وجود بیاید (طبق آنچه در قسمت اول دیدیم).

علیرغم اینکه She-Hulk به عنوان یک سیت‌کام معرفی شده است، به نظر می‌رسد چیزی بزرگتر در میان صحنه‌ها در حال اتفاق افتادن است. انگار قرار است از موضوعاتی پرده برداشته شود که در نهایت می‌توانند ما را به یک فیلم جدید هالک برسانند.

بخش اعظم فاز چهار MCU (دنیای سینمایی مارول) بر خانواده و میراثی که به جای می‌گذارند تاکید دارد و شخصیت‌ها، مانند اسکارلت ویچ، لوکی، کاپیتان آمریکا (سم ویلسون) و مرد عنکبوتی، نقش‌های جدیدی را ایفا می‌کنند. دیگران نام‌های مرتبط با پیشینیان و مربیانی که در این فرآیند پیدا کرده‌اند را روی خود گذاشتند، هاکای (کیت بیشاپ)، بیوه سیاه (یلنا بلووا)، خانم مارول.

بروس اما چنین گزینه‌ای ندارد. او اکنون در شکل هالک خود باهوش‌تر است، اما نقش او تغییر نکرده و حتی پس از نجات جهان (و کل هستی)، هنوز نمی‌تواند با این تصور که دیگران او را به عنوان یک هیولا می‌بینند کنار بیاید و این حس را از بین ببرد. هر چقدر هم بچه‌های کوچک بخواهند با او سلفی بگیرند.

سریال She-Hulk
تاتیانا ماسلانی در نقش جنیفر «جن» والترز/ شی‌-هالک در سریال She-Hulk: Attorney at Law استودیو مارول

دلیلی وجود دارد که چرا بروس را تنها در یک جزیره پیدا می‌کنیم. و در مورد میراثش هم، واقعیت اینست که هیچ کس واقعاً دلش نمی‌خواهد هالک شود. با این حال، هنگامی که جنیفر به مقداری از خون بروس و ژن هالکش آلوده می‌شود، بروس با خود فکر می‌کند که بالاخره هدف جدیدی به عنوان مربی دختر عمه‌اش پیدا کرده است و این آغاز یک سفر یکساله است تا جنیفر را از کارهای اشتباهی که خودش مرتکب شد دور کند. با این حال، همانطور که جنیفر و سریال مشخص می‌کنند، جنیفر مثل بروس نیست. پس چه کسی مثل اوست؟

داستانی که در ابتدا در سال ۲۰۰۷ در کمیک What if? به وجود آمد، در سال ۲۰۰۸ زمانی که گرگ پاک و جان رومیتا جونیور پسر هالک به نام اِسکار را معرفی کردند، در دنیای مارول تصویب شد. اسکار (Skaar) حاصل ملاقات هالک با کایرا (Caiera) است (زمانی که هالک به ساکار رفته بود). اسکار در اصل نسخه کونان بربر شکل از هالک است. اسکار با موی بلند، شمشیر به دست و وحشی، به سرعت بزرگ می‌شود و رشد می‌کند، خشمگین از اینکه چرا پدرش او را راه کرد و رفت.او با نقشه‌ای به زمین می‌آید تا پدرش را بکشد، اگرچه در نهایت این دو با هم کار می‌کنند، اغلب با نارضایتی و اسکار حتی به عضوی از انتقام‌جویان تاریک (Dark Avengers) تبدیل می‌شود.

بدیهی است که اگر دنیای سینمایی مارول اسکار را معرفی کند، که صد در صد تا پایان سریال She-Hulk اتفاق خواهد افتاد، روند سریال به گونه‌ای دیگر پیش خواهد رفت. دنیای سینمایی مارول هرگز Planet Hulk درست و حسابی‌ به ما نشان نداده، بلکه در Thor: Ragnarok به‌عنوان یک طرح جانبی نصفه و نیمه، نیم نگاهی به آن شد.

بنابراین عواقب آن، یعنی World War Hulk، که در آن شاهد انتقام گرفتن هالک از Illuminati (ایلومیناتی) و Avengers (انتقام جویان) هستیم (به خاطر اینکه او را گول می‌زنند و به فضا می‌فرستند و همچنین مرگ کایرا)، احتمالاً رخ نخواهد داد. با این حال، این بدان معنا نیست که World War Hulk (جنگ جهانی هالک) به طور کامل از برنامه‌ها خارج شده باشد.

اگر مارول بتواند امتیاز توزیع یک فیلم انفرادی راجع به هالک را از یونیورسال بگیرد (بیایید دعا کنیم که بتواند!)، ممکن است ببینیم که بنر بالاخره هدف جدیدی پیدا می‌کند، البته نه هدفی که انتظارش را داشت. ملاقات هالک با اسکار احتمالاً یک دیدار خانوادگی خوشحال کننده نخواهد بود. اگر اسکار فقط پنج سال در سیاره‌ای رها شده باشد که اساساً جای جمع شدن زباله‌های کهکشان است، در حالی که پدرش روی زمین زندگی می‌کند، مطمئناً کینه به دل خواهد گرفت.

همچنین دیدن پدرش، در قالب چیزی که حالا به آن تبدیل شده است، یعنی «هالک باهوش»، مطمئناً با توصیفاتی که او راجع به پدرش شنیده بود (هالکی خشمگین با نیرویی شبیه به خشم طبیعت) همخوانی نخواهد داشت.

پس فرض کنید که اسکار به هالک می‌گوید که به زمین خواهد آمد، با تمام خشم و قدرت و چیزهایی که هالک بودن را شکل می‌دهند، و بنر آماده نخواهد بود. شاید این زمینه را برای هالک فراهم کند تا دوباره روی خودش آزمایش کند، باری دیگر خشم خود را به دست آورد و در عین حال هوشش را حفظ کند و در نهایت به هالک خاکستری (Gray Hulk) حیله گر اجازه دهد برای اولین بار در پرده نقره‌ای خودی نشان دهد.

سریال She-Hulk

با وجود همه این‌ها حدس و گمان‌ها، میزان استقبال از سریال She-Hulk نشان داد که هنوز علاقه زیادی به این اسطوره‌های گاما زده وجود دارد، و اگرچه این سریال راجع به بروس بنر نیست، فقدان پروژه‌ای انفرادی برای این شخصیت در چهارده سال گذشته طرفداران را بسیار مشتاق کرده است. آن‌ها می‌خواهند بیشتر این شخصیت را ببینید و پیچیدگی‌های روانی او را بیشتر بررسی کنید.

حالا داشتن هالکی دوست داشتنی در قالب جنیفر والترز باعث می‌شود که کمی کمتر به «هالک باهوش» نیاز داشته باشیم، چیزی که به نظر می‌رسد بنر نیز از آن آگاه است. حقیقت این است که ما هالک را زمانی که عصبانی است دوست داریم و اگر She-Hulk بتواند جایگزین او به عنوان قهرمان و انتقام جویی شود که چندجهانی پس از Endgame به آن نیاز دارد، مطمئناً در آینده شخصیت بنر می‌تواند وارد دنیایی تاریک‌تر از وجود خود شود.

نمی‌شود به این موضوع فکر نکرد که آیا ممکن است مراحل اولیه تبدیل هالک به مایسترو، نسخه شیطانی و مستبدش را ببینیم؟ تصویر آینده‌ای تاریک از هالک، با هوش فزاینده بنر و قدرت بی‌انتهای هالک که به خاطر جنگ‌های هسته‌ای جهان افزایش یافته است. درست همانطور که در The Incredible Hulk: Future Imperfect نوشته پیتر دیوید (Peter David) و جرج پرز (George Perez) به تصویر کشیده شده است.

با سفر در زمان و چندجهانی در دنیای سینمایی مارول که این حماسه‌های جدید را به هم پیوند می‌دهد، چنین داستانی دور از ذهن به نظر نمی‌رسد. نکته دیگری نیز وجود دارد. وقتی هالک، در خط زمانی اصلی، شروع به داشتن چشم‌اندازهایی از این آینده تاریک‌تر کرد، به چه کسی سپرد تا جلوی او را بگیرد؟ بله، She-Hulk، یک ابرقهرمان تصادفی که ناگهان به کلید نجات هستی و بشریت تبدیل می‌شود.

ممکن است این‌ها همه تنها در حد یک تئوری ساده باشد، و سفینه ساکاریان می‌تواند راهی باشد تا بار دیگر گرند مستر (Grandmaster) با بازی جف گلدبلوم (Jeff Goldblum) را ببینیم و یک جوک بامزه بگوید و تمام. اگر چنین است، خب، سریال She-Hulk مطمئناً به اندازه کافی در خودش نکات لذت بخش دارد که بینندگان بخواهند از آن لذت ببرند. اما با توجه به انبوهی از داستان‌های هالک که هنوز در دنیای سینمایی مارول شاهد شکوفاییشان نبوده‌ایم، سریالی که زمینه را برای ساختن World War Hulk و Future Imperfect فراهم می‌کند و با بروس بنر به عنوان یک تهدید همیشه در حال رشد، شاید برای همیشه ثابت شود که She-Hulk قوی‌ترین موجود دنیا است.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا