بازی

فیل اسپنسر به افزایش قیمت کنسول، بازی‌ها و سرویس اشتراکی ایکس باکس اشاره کرد

فیل اسپنسر به افزایش قیمت کنسول، بازی‌ها و سرویس اشتراکی ایکس باکس اشاره کرد

فیل اسپنسر، رئیس بخش بازی‌های مایکروسافت، به تازگی اعلام کرده که قیمت کنسول‌های ایکس باکس، بازی‌ها و سرویس‌های اشتراکی ممکن است در آینده افزایش یابند.

رئیس ایکس‌ باکس در WSJ Tech Live درباره قیمت کنسول و همچنین احتمال برچسب قیمت ۷۰ دلاری برای بازی‌ها صحبت کرد، کاری که اکنون اکثر ناشران شخص ثالث (و رقیب آن‌ها، سونی) انجام می‌دهند. اسپنسر گفت:

به نظرم در مقطعی باید قیمت برخی چیزها را افزایش دهیم، اما با رسیدن به فصل تعطیلات (کریسمس) با خود فکر کردیم که حفظ قیمت‌ها مهم است.

ما قیمت کنسول خود را ثابت نگه داشتیم، قیمت بازی‌ها و سرویس اشتراکی خود را حفظ کردیم. فکر نمی‌کنم بتوانیم برای همیشه این کار را انجام دهیم. فکر می‌کنم در مقطعی باید قیمت‌ها را برای برخی چیزها افزایش دهیم…

ایکس باکس

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Forza Horizon 5جدال تایر با کاکتوس
بررسی بازی Forza Horizon 5

در ابتدای شهریور امسال، سونی با استناد به محیط چالش برانگیز اقتصادی جهانی، قیمت PS5 را در اروپا، ژاپن و بخش‌هایی از آمریکای شمالی افزایش داد. پس از اعلام سونی، شعبه‌های بریتانیایی مایکروسافت و نینتندو به VGC اعلام کردند که در حال حاضر قصد افزایش قیمت کنسول را ندارند.

مایکروسافت تاکنون به این موضوع پایبند بوده و در عوض پلتفرم ایکس باکس را راهی برای انتقال بازیکنان به سرویس Xbox Game Pass خود می‌داند که بازی‌ها را با هزینه ماهانه ارائه می‌دهد، از جمله عناوین انحصاری مایکروسافت که در روز انتشار روی سرویس می‌آیند.

در حالی که برخی از ناشران ثالث قیمت بازی‌های خود روی هر دو پلتفرم را به ۷۰ دلار رساندند، اکثر بازی‌های انحصاری مایکروسافت ۶۰ دلار قیمت دارند.

با این حال، به دلیل وجود Game Pass، اتکا به فروش بازی‌های تکی در مقابل ارزش گیم پس برای مایکروسافت تا حد زیادی کاهش یافته، به طوری که این شرکت دیگر تعداد فروش را بیان نمی‌کند و در عوض تعداد کاربران گیم پس را اعلام می‌کند.

این برخلاف روند پلی استیشن است که عناوین انحصاری بزرگ را با قیمت ۷۰ دلار منتشر می‌کند و تاکنون پیشنهاد قرار دادن آن‌ها در سرویس PlayStation Plus را رد کرده است.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Grid Legendsبا گیم‌پلی معیوب و قدیمی، در نسل نهم بتازید
بررسی بازی Grid Legends

ایکس باکس

اواخر شهریور ماه اسپنسر به CNBC گفت که معتقد است اکنون زمان مناسبی برای افزایش قیمت کنسول‌ها نیست.

ما همیشه در حال ارزیابی کسب و کار خود برای آینده هستیم. من فکر نمی‌کنم هرگز بتوانیم بگوییم که کاری را انجام نخواهیم داد. وقتی امروز به کنسول‌های خود نگاه می‌کنیم که شما در مورد آن صحبت کردید (سری ایکس و سری اس)، فکر می‌کنیم ارزش آن‌ها فوق‌العاده مهم است.

ما جایگاه سری اس را در بازار دوست داریم که کنسول ارزان‌تر ما است. بیش از نیمی از بازیکنان جدیدی که داریم از طریق سری اس است.

اسپنسر ماه گذشته اعلام کرد که فکر نمی‌کند مایکروسافت بتواند تقاضای کنسول‌های ایکس باکس را در فصل تعطیلات کریسمس امسال برآورده کند.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی The Gunkنظافت‌کاری در محیطی بیگانه
بررسی بازی The Gunk


تماشا کنید: بازی‌های ویدیویی ما را خشن می‌کنند؟

تماشا در کانال یوتیوب lastech پلاس

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا