رمز ارز

شناسایی عوامل بزرگ‌ترین هک تاریخ ارزهای دیجیتال!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که سه فرد به دلیل ارتباط با گروه لازاروس (هکرهای مرتبط با کره شمالی)، به فهرست تحریم‌های OFAC اضافه شده‌اند.
وزارت خزانه‌داری ایالات متحده سه نفر را که به هکرهای Lazarus Group در فرآیند تبدیل ارزهای دیجیتال دزدی به ارز فیات کمک کرده بودند، تحریم کرد. گزارش‌های منتشرشده نشان می‌دهند که از دارایی رمزارزی به‌سرقت‌رفته برای تأمین مالی سلاح‌های کشتار جمعی و برنامه‌های موشکی جمهوری دموکراتیک خلق کره (DPRK) استفاده می‌شده است.
گزارش قبلی Chainalysis ادعا کرده بود که گروه Lazarus مسئول سرقت ارزهای دیجیتال به ارزش حدود 1.7 میلیارد دلار در سال 2022 است.
به گزارش رمزارز نیوز، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC) زیر نظر وزارت خزانه‌داری، دو تاجر به نام‌های وو هیوهوی، مستقر در جمهوری خلق چین، و چنگ هانگ من، مستقر در هنگ کنگ را تحریم کرده است.
همچین OFAC شخصی به نام سیم هیون سوپ را که اخیراً به چین نقل مکان کرده و برای شرکت بانکداری کره کوانگسون کار می‌کرد، تحریم کرد. این مؤسسه مالی قبلاً برای ارائه خدمات مالی به دو مؤسسه دیگر، که به خاطر تکثیر سلاح‌های کشتار جمعی تحریم شده بودند، محکوم شده بود.
کره شمالی از شبکه‌های  OTC traders مستقر در جمهوری خلق چین، برای انجام معاملات خود استفاده می‌کند تا از شناسایی توسط مؤسسات مالی یا مقامات ذی‌صلاح جلوگیری کند.
به دنبال تحریم‌های OFAC، املاک متعلق به وو، چنگ و سیم مصادره می‌شوند و افراد یا مؤسسات خارجی که معاملات خاصی با افراد نام‌برده انجام داده‌اند نیز ممکن است در معرض تحریم‌ها قرار بگیرند.
در بیانیه‌ای که توسط OFAC منتشر شده آمده است که گروه لازاروس زیر نظر سازمان اطلاعاتی کره شمالی (RGB)، قرار دارد. گروه هکر مذکور به خاطر چندین حمله هکری در صنعت ارزهای دیجیتال شهرت دارد.
گفته می‌شود که گروه لازاروس پشت بزرگ‌ترین هک تاریخ ارزهای دیجیتال در شبکه رونین است که با ضرر 620 میلیون دلاری روبه‌رو شد. گزارشی توسط شرکت امنیتی بلاکچین Chainalysis در فوریه 2023 بیان کرد که این گروه مجرم سایبری حدود 1.7 میلیارد دلار ارز دیجیتال را در سال 2022 به سرقت برده است.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

منبع

کریپتو پوتیتو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا