رمز ارز

جایگاه اول سرمایه‌گذاری در آلت‌کوین‌ها متعلق به کدام رمزارز است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ارز دیجیتال ریپل (XRP)، به عنوان برنده‌ی اصلی در میان تمامی آلت کوین‌ها در موج پذیرش سرمایه‌گذاری‌ها شناخته شده است.
به گزارش رمزارز نیوز و بر اساس گزارش هفتگی منتشرشده توسط شرکت سرمایه‌گذاری CoinShares، در هفته‌ی گذشته، ارز دیجیتال ریپل با جریان ورودی به ارزش ۸۰۰،۰۰۰ دلار، بیشترین میزان جذب سرمایه را در بین تمامی آلت کوین‌ها داشت. این رقم در مقایسه با هفته‌ی قبل، حدود یک سوم کاهش داشت، با این حال، موجب قرارگیری ریپل در صدر لیست رمزارزها (به جز بیت کوین) شد.
در حال حاضر، مجموع مقدار دارایی‌های تحت مدیریت در محصولات سرمایه‌گذاری مبتنی بر ریپل به 53 میلیون دلار رسیده است. با جذب سرمایه‌های جدید، جریان ورودی به این محصولات در سال جاری به طور میانگین به 3 میلیون دلار رسیده است. برای مقایسه، این مقدار 92 میلیون دلار بیشتر از جریان ورودی به محصولات سرمایه‌گذاری مبتنی بر بیت کوین (BTC) و 21 میلیون دلار بیشتر از جریان ورودی به محصولات سرمایه‌گذاری مبتنی بر اتریوم (ETH) است.
در حال حاضر، مشاهده می‌شود که دو ارز دیجیتال بزرگ بازار، یعنی بیت کوین و اتریوم، بیشتر از اینکه شاهد جذب سرمایه باشند، در حال تجربه کردن فروش و خروج سرمایه هستند. به عقیده جیمز باترفیلد، تحلیل‌گر شرکت کوین‌شیرز، اگرچه نگرش سرمایه‌گذاران نسبت به بیت کوین نسبتاً بهتر است و در هفته‌های اخیر، این ارز دیجیتال نیز پیشرفت‌هایی را تجربه کرده، اما آنها نسبت به اتریوم محتاط‌تر عمل می‌کنند.
این تحلیل‌گر معتقد است که، به دلیل به‌روزرسانی آتی شبکه اتریوم به نام شاپلا (Shapella)، سرمایه‌گذران نسبت به سرمایه‌گذاری در این رمزارز با احتیاط بیشتری عمل می‌کنند. این به‌روزرسانی قرار است امکان برداشت اتریوم‌های استیک‌شده را فراهم کند. انتظار می‌رود این امر باعث افزایش عرضه این ارز دیجیتال در بازار شود و به همین دلیل، قیمت آن نیز کاهش پیدا کند.
با این حال، همه با این دیدگاه موافق نیستند؛ به عنوان مثال، کریس بورنیسک، یکی از تحلیلگران سابق ARK Invest، ارتقای شاپلا را به عنوان یک سیگنال مثبت بلندمدت برای اتریوم می‌بیند.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا