رمز ارز

تحلیل تکنیکال و پیش‌بینی قیمت ریپل (هفته سوم فروردین)

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پس از اینکه در هفته سوم مارس، ارز دیجیتال ریپل (XRP) شاهد افزایش قیمت خود بود، این رمزارز اکنون در حال سپری کردن اصلاح جزئی روند صعودی خود می‌باشد.
به گزارش رمزارز نیوز، طی شش روز گذشته، قیمت این رمزارز از ناحیه مقاومتی 0.56 دلاری کاهش 10 درصدی را تجربه کرد و در حال حاضر در سطح 0.5 دلار معامله می‌شود. در همین حال، معامله‌گران ممکن است قبل از شکل گرفتن ادامه روند صعودی، برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت به دنبال نقطه ورود مناسب در پولبک به ناحیه قیمتی پایین‌تر باشند.
تحلیل تکنیکال و پیش‌بینی قیمت ریپل (هفته سوم فروردین)در 30 مارس، رالی صعودی ریپل در مقاومت 0.56 دلار متوقف شد و مرحله اصلاحی جدیدی را آغاز کرد. با توجه به افزایش احساس ترس و عدم قطعیت (FUD) شکل‌گرفته در بازار ارزهای دیجیتال، در صورتی که قیمت ریپل حمایت ترکیبی 0.508 دلار و سطح 0.236 فیبوناچی اصلاحی را از دست دهد و فشار فروش فروشندگان افزایش یابد، می‌توانیم انتظار کاهش بیشتر قیمت برای این ارز دیجیتال را داشته باشیم.
اگر قیمت ریپل زیر ناحیه قیمتی 0.508 دلار تثبیت شود، ممکن است شاهد کاهش 5 درصدی قیمت این رمزارز و رسیدن به حمایت 0.475 دلاری باشیم. در کل، برای حفظ روند صعودی، اصلاح قیمتی این ارز دیجیتال نباید به سطح 0.61 فیبوناچی اصلاحی که در قیمت 0.423 دلار قرار دارد، برسد.
باتوجه به کاهش حجم فشار فروش فروشندگان می‌توان در نظر گرفت که این کاهش قیمت یک روند اصلاحی و موقتی است. بنابراین، پایداری و تثبیت قیمت بالاتر از سطوح ذکر شده می‌تواند حرکت صعودی مجدد برای این ارز دیجیتال را تقویت کرده و خریداران را تشویق کند تا خط گردن الگوی کف دوقلو (Double Bottom Pattern) که در ناحیه قیمتی 0.56 دلار واقع شده است را به چالش بکشند.
با بررسی اندیکاتور MACD شاهد شکل گرفتن یک تقاطع نزولی بالقوه بین خط MACD (آبی) و خط سیگنال ( نارنجی) هستیم که این مورد می‌تواند اصلاح قیمت ریپل را تشدید کند. در همین حال، میانگین متحرک نمایی 20 روزه نزدیک به 0.475 دلار حرکت می‌کند و میانگین متحرک 200 روزه در 0.43 دلار، قدرت پشتیبانی این سطح را افزایش می‌دهد.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا