رمز ارز

برنده‌ها و بازنده‌های بازار ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بازار ارزهای دیجیتال در سه ماهه ابتدایی سال 2023 رشد قابل‌توجهی داشت و ارزش کل این بازار به 1.2 تریلیون دلار رسید. این در حالی است که ارزش این بازار در پایان سال 2022، 829 میلیارد دلار بود.
به گزارش رمزارز نیوز و بر اساس داده‌های پلتفرم CoinGecko، بیت کوین با افزایش 72.4 درصدی به عنوان بهترین دارایی در سه ماهه اول 2023 ظاهر شد و عملکرد بهتری نسبت به شاخص نزدک و طلا داشت که به ترتیب 15.7% و 8.4% رشد داشتند.
در این میان، فضای دیفای یکی از برجسته‌ترین عملکردها را در صنعت کریپتو داشت که ارزش آن در سه ماهه اول امسال، 29.6 میلیارد دلار افزایش یافت. به گزارش CoinGecko، ارزش بازار توکن‌های حاکمیتی پلتفرم‌های لیکویید استیکینگ از ابتدای سال 2023 افزایش 210 درصدی داشته است.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

ارتقای Shapella اتریوم نیز نقش مهمی در افزایش جریان سرمایه به استخرهای استیکینگ ایفا کرد و با ارتقاء این شبکه، در نهایت قفل پاداش‌های استیکینگ اتریوم باز شد. این گزارش خاطرنشان می‌کند که نقدینگی بخش استیکینگ در حال حاضر سومین بخش بزرگ در دیفای است.
در حالی که بیت‌کوین و دیفای تا کنون در سال جاری محرک‌های اصلی بازار بوده‌اند، 15 استیبل کوین برتر شاهد کاهش 6.2 میلیارد دلاری ارزش بازار خود بودند که CoinGecko این کاهش 4.5 درصدی ارزش بازار آنها را عمدتاً به توقف صدور BUSD توسط شرکت پکسوس نسبت می‌دهد.
در این بین، تتر جایگاه خود را به عنوان بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار در سال 2023 تقویت کرد و از ابتدای سال 13.6 میلیارد دلار به بازار آن اضافه شد، در حالی که USDC و BUSD به ترتیب 26.9٪ و 54.5٪ از ارزش بازار خود را از دست دادند.
حجم معاملات توکن غیرقابل تعویض (NFT) نیز دوباره در سال 2023 افزایش یافته و با یک رشد 68 درصدی، به 4.5 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال رسیده است. بازار NFT تازه وارد Blur، بیشترین حجم معاملات NFT را از زمان راه‌اندازی خود در اکتبر 2022 به خود اختصاص داده و در ماه مارس، 71.8 درصد از سهم بازار را در دست داشت.

منبع

کوین‌تلگراف

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا