رمز ارز

سرقت ۵۷۰ هزار دلاری از غول دیفای!

زمان مطالعه: دقیقه

غول استخر نقدینگی دیفای، Curve.Finance، طی حمله هکرها به بخش فرانت‌اند آن، حدود ۵۷۰ هزار دلار از سرمایه‌اش را از دست داد.
تیم Curve.Finance با صدور یک هشدار از کاربران خواست که از سایت curve.fi استفاده نکنند و اعلام کرد که سیستم نام دامنه (DNS) آن به خطر افتاده و این تیم در حال انجام تحقیقات در مورد این حادثه است.
به گفته Lefteris Karapetsas، بنیان‌گذار ردیاب پورتفولیو و ابزار حسابداری Rotki، هکرها سایت را شبیه‌سازی کرده‌، DNS آن را به IP خود که سایت شبیه‌سازی‌شده در آن مستقر است، متصل و درخواست‌های تائید را به یک قرارداد هک‌شده اضافه کرده‌اند. کاربرانی که از شبیه‌سازی بی‌اطلاع بودند و قرارداد را تائید کرده‌اند، کیف پولشان تخلیه شده است.
طبق گزارشات، هکرها حدود ۵۷۰ هزار دلار اتریوم را به سرقت برده‌اند.
با اینکه مشکل اخیر در سایت curve.fi رخ داده بود، Curve اظهار داشت که curve.exchange تحت تأثیر قرار نگرفته است؛ زیرا از یک ارائه‌دهنده DNS جداگانه استفاده می‌کرده است. این پروتکل بعدا اعلام کرد که این مشکل شناسایی‌شده و از کاربران خواست تا اطلاع ثانوی و بازیابی Curve.fi، فقط از curve.exchange استفاده کنند.
پلتفرم Curve آخرین پلتفرم رمزارزی است که در این ماه به خطر افتاده است. سایر پلتفرم‌هایی که در ماه آگوست مورد سوءاستفاده قرار گرفتند، عبارت‌اند از: Nomad Bridge، Solana و Zb.com.

منبع کریپتوپوتیتو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا