رمز ارز

گام سرنوشت ساز دبی برای رمزارزها!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

روز جمعه، FZE، یکی از شرکت‌های تابع صرافی رمزارز FTX، اولین مجوز حداقل محصول قابل‌دوام (MVP) دبی را دریافت کرد که امکان فعالیت کامل صرافی در منطقه را فراهم می‌کند.
سازمان تنظیم مقررات دارایی مجازی دبی (VARA) مجوز MVP را برای FZE با هدف رشد پایدار و ایمن تجارت در منطقه صادر کرد. در حال حاضر، عملیات این صرافی در ارائه خدمات مختلف رمزنگاری در مرحله آزمایشی قرار دارد.
با اعطای این مجوز، FTX FZE اجازه‌ ارائه محصولات مشتقات رمزنگاری و خدمات تجاری برای سرمایه‌گذاران نهادی واجد شرایط را دارد. همچنین این صرافی می‌تواند به‌عنوان یک اتاق پایاپای عمل کرده و بازار NFT خود را راه‌اندازی کند تا خدمات حفظ دارایی را در سراسر منطقه ارائه دهد.
در ماه مارس ۲۰۲۲، FTX اولین شرکتی بود که مجوز تبادل دارایی مجازی دبی (VAX) را بلافاصله پس از امضای قانون دارایی‌های مجازی توسط قانون‌گذاران و تأسیس VARA دریافت کرد. صرافی کریپتو OKX نیز از سوی مقامات نظارتی دبی، مجوز موقتی را برای ارائه خدمات اضافی به سرمایه‌گذاران محلی و ارائه‌دهندگان خدمات مالی، دریافت کرده است.
کشور امارات در سال جاری، گام‌های مثبتی را در جهت پذیرش ارزهای دیجیتال با سرعت بالا ازجمله راه‌اندازی استراتژی متاورس دبی برداشته‌ است.
علاقه مقامات مالی این کشور به ارزهای رمزپایه و تایید صرافی‌های بزرگ، راه را برای سایر قانون‌گذاران در سراسر جهان هموارتر می‌کند. رویکرد آزمایشی دبی و چراغ سبزی که اخیرا به پیشنهاد بازارهای اتحادیه اروپا در دارایی‌های رمزنگاری نشان داده است، می‌تواند الگویی برای سایر کشورها باشد.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان

فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه
منبع کوین تلگراف

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا