عمومی

رشد چشمگیر تعامل کاربران واتساپ در سه‌ماهه اول ۲۰۲۲؛ لاین و مسنجر در جایگاه‌های بعدی

مطالعه‌ی ‌جدیدی نشان می‌دهد تعامل کاربران واتساپ در سه‌ماهه اول سال جاری به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. MoneyTransfers.com در گزارش خود به افزایش ۴۱ درصدی تعامل کاربران اپلیکیشن پیام‌رسانی متعلق به متا در بازه‌ی زمانی یادشده اشاره می‌کند.

به گزارش اندروید سنترال، رشد اخیر واتساپ تا حد زیادی به دلیل حجم عظیم کاربرانی است که هرروز از این پلتفرم استفاده می‌کنند. مطالعه‌ی انجام‌شده می‌گوید این دسته از کاربران تا ۵۵ درصد از میانگین کاربران ماهانه واتساپ (MAU) در سه‌ماهه اول را تشکیل می‌دهند.

طبق تحقیقات اخیر، کاربران بین ۱۸ تا ۳۴ سال بخش بزرگی از این رشد را به خود اختصاص داده و علاوه بر واتساپ، از اپ‌های اصلی فیسبوک و اینستاگرام نیز بیشتر از گذشته استفاده می‌کنند. MoneyTransfers.com می‌نویسد:

در میان اپلیکیشن‌های برتر ارزیابی‌شده، واتساپ بالاترین درصد کاربران فعال را داشت. علاوه‌براین، بالاترین رشد سالیانه نیز متعلق به آن بوده است.

ممکن است درگیری روسیه و اوکراین نیز در این افزایش نقش داشته باشد، زیرا مردم بیشتر از قبل از اپلیکیشن مذکور برای برقراری ارتباط امن استفاده می‌کنند. به همین ترتیب، تلگرام نیز شاهد این بود که ۱۵٫۵ درصد از کاربران ماهانه‌ی آن در سه‌ماهه اول سال هر روز این اپ را اجرا می‌کردند.

لاین، پلتفرم پیام‌رسان ژاپنی، با ۴۵ درصد میانگین کاربران ماهانه در سه‌ماهه اول ۲۰۲۲ در رتبه دوم قرار گرفت. پس از آن نیز مسنجر دیده می‌شود که میانگین کاربران ماهانه‌ی آن در بازه‌ی زمانی یادشده ۱۶٫۴ درصد بود.

  • واتساپ به‌زودی به پشتیبانی از آیفون‌های مجهز به iOS 10 و iOS 11 پایان خواهد داد

براساس تحقیقات انجام‌شده، برخی از بهترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان متا، مانند واتساپ و مسنجر، در‌حال‌حاضر بیشترین سهم بازار را در ایالات متحده‌ی آمریکا دارند. درنتیجه، اپلیکیشن‌های متا ۷۸ درصد کاربران را در دوره‌ی یادشده به خود اختصاص داده‌اند.

بااین‌حال، متا با رقابت فزاینده‌ای از سوی دیگر پلتفرم‌های اجتماعی مانند تلگرام مواجه است، که به‌طور مرتب اپلیکیشن خود را به‌روزرسانی می‌کند. طی دو سال گذشته، اپلیکیشن‌های رقیب ۲۲ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دادند که این آمار در سه‌ماهه اول ۲۰۲۰، حدود ۱۴ درصد بوده است.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا