رمز ارز

یک فرصت خوب برای تبدیل کاردانو و بیت کوین!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ایده پشت cBTC جدید نیست؛ زیرا رپد بیت کوین (wBTC)  از سال 2019 در اتریوم وجود داشته است. این توکن‌ها قبل از ورود به اکوسیستم اتریوم “رپد (wrapped)” می‌شوند؛ به این معنی که برای شبکه بیت کوین مسدود شده و سپس برای استفاده در شبکه اتریوم منتشر می‌شوند.
سایر بلاکچین‌ها یا پروژه‌های رمزارزی، توکن‌هایی با بسته‌بندی مشابه برای سایر ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند. توکن‌های رپد شده به عنوان پلی بین دو ارز دیجیتال عمل می‌کنند اما عملکرد پایینی را ارائه می‌دهند.
رپد بیت کوینDAO (سازمان خودمختار غیرمتمرکز) متولی تمام  بیت کوین‌های بسته‌بندی شده برای اتریوم است. DAO غیرمتمرکز است و به طور مداوم در حال تکامل است.
با این وجود، اعضای جامعه کریپتو همچنان از این پروژه انتقاد می‌کنند؛ بالأخره بیت‌کوین و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) نباید به اشخاص ثالث برای تراکنش‌های دارایی دیجیتال و نگهبانی نیاز داشته باشند. اینجا جایی است که Cardano BTC می‌تواند نقش داشته باشد.
با این حال، پرهیز cBTC از یک واسطه باعث می‌شود که قلب عاشقان DeFi تندتر بزند. کد در قراردادهای هوشمند و صندوق “ایمن” برای مدیریت بیت کوین کاربران استفاده می‌شود.
شرکت AnetaBTC اولین cBTC را در 5 مارس 2023 ایجاد کرد و نسخه آزمایشی آن را در 15 آوریل منتشر کرد. این برنامه به کاربران Cardano اجازه می‌داد بیت کوین را به کیف پول ADA خود منتقل کنند.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

در انتظار موفقیت آزمایش‌های بیشتر، کاربران کاردانو می‌توانند از این پروژه برای دسترسی به نقدینگی بیت‌کوین استفاده کنند. ارزش بازار بیت کوین در حدود نیم تریلیون دلار آمریکا است؛ یعنی پروژه cBTC اکوسیستم کاردانو را با پتانسیل قابل توجهی ارائه می‌دهد. بسیاری از برنامه‌های غیرمتمرکز می‌توانند از BTC استفاده کنند و از پذیرش آن بهره‌مند شوند.
هرچند باید احتیاط کرد. پل‌های توکن مانند رپد توکن‎‌ها، خطرات امنیتی قابل توجهی دارند. این پروژه هنوز در مراحل اولیه خود است و باید بر چالش‌های فنی، از جمله آسیب‌پذیری‌های قرارداد هوشمند و خطاهای برنامه یا به‌روز‌رسانی غلبه کند.
با این حال، AnetaBTC متعهد شده است که نگرانی‌های امنیتی را از طریق دو حسابرس مستقل کشف و اصلاح کند.
باید دید این پروژه پیشرفت خواهد کرد یا خیر. با این حال، فرصت فوق‌العاده‌‌ای برای تبدیل کاردانو و دیفای به روشی واقعاً غیرمتمرکز ارائه می‌دهد.

منبع

بی‌این کریپتو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا