رمز ارز

پیش‌بینی افزایش حملات هکری به متاورس در سال ۲۰۲۳!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش شرکت امنیت سایبری کسپرسکی (Kaspersky)، سال آینده مجرمان سایبری برای شکار کاربران ناآگاه در دنیای مجازی به متاورس هجوم خواهند آورد. به گفته کارشناسان امنیت کسپرسکی، بخش متاورس می‌تواند به یک هدف بزرگ برای بدافزارها، حملات باج‌افزاری و فیشینگ تبدیل شود.
شرکت امنیت سایبری کسپرسکی در گزارش «تهدیدهای سایبری برای مصرف‌کننده: پیش‌بینی‌های ۲۰۲۳» به کاربران هشدار می‌دهد که به دلیل عدم حفاظت از داده‌ها و قوانین مناسب، بهره‌برداری بیشتری از متاورس انجام خواهد شد. به گفته این شرکت، اگرچه در حال حاضر تنها تعداد انگشت‌شماری پلتفرم متاورسی وجود دارد، اما تعداد متاورس‌ها قرار است در سال‌های آینده گسترش یابد و ارزش بازار این بخش تا سال ۲۰۲۶ حتی ممکن است به ۵۰ میلیارد دلار برسد. چنین بازار بزرگی، یک هدف جذاب برای مجرمان سایبری خواهد بود.
کسپرسکی می‌گوید:

از آنجایی که تجربه متاورس جهانی است و از قوانین منطقه‌ای حفاظت از داده‌ها تبعیت نمی‌کند، ممکن است تضادهای پیچیده‌ای بین الزامات مقررات مربوط به نقض داده ایجاد شود.

این شرکت پیش‌بینی می‌کند که ارزهای مجازی و آیتم‌های با ارزش درون بازی‌ها، اهداف اصلی مجرمان سایبری در متاورس خواهند بود. اکثر بازی‌های مدرن، یک استراتژی کسب درآمد رمزارزی از بازی را معرفی کرده‌اند که ممکن است برای اجرای یک کلاهبرداری هانی‌پات (honeypot) توسط مهاجمان مورد سوءاستفاده قرار بگیرد. مجرمان سایبری همچنین می‌توانند شروع به توزیع تروجان‌ها برای آلوده کردن دستگاه‌ها برای اهداف مخرب خود کنند.
در همین راستا، لازم به ذکر است که شرکت متا (فیس‌بوک سابق)، به دلیل عدم حفاظت از داده‌های کاربران و نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی در پلتفرم رسانه اجتماعی خود، انتقادات زیادی را در مورد جاه‌طلبی‌های خود در بخش متاورس دریافت کرده است.

دریافت ۲۰۰,۰۰۰ شیبا رایگان
با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۲۰۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه
منبع کوین تلگراف

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا