رمز ارز

هکر مهربان رمزارزهای دزدی را بازمی‌گرداند!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بر اساس داده‌های درون زنجیره‌ای، هکری که بزرگ‌ترین هک سال 2023 را در پروتکل وام‌دهی Euler Finance به ارزش 196 میلیون دلار انجام داده بود، اکثر دارایی‌های سرقت‌شده را بازگردانده است.
در زمان انتشار این خبر، یک انتقال بیت کوین با ارزش حدود 88 میلیون دلار توسط این هکر انجام شده است. همچنین، یک انتقال دیگر با اتریوم (ETH) به ارزش بیش از 13 میلیون دلار انجام شده است. در تاریخ 18 مارس نیز این هکر 3000 اتریوم (ETH) به ارزش تقریبی 5.4 میلیون دلار به این پروتکل فرستاده بود. البته هنوز هم این هکر توانسته است مقداری از دارایی‌هایی که به سرقت برده است را نزد خود نگه دارد.
در تاریخ 13 مارس، این هکر با انجام چندین تراکنش نزدیک به 196 میلیون دلار از پروتکل وام‌دهی Euler Finance را در یک حمله وام سریع (flash loan attack) به سرقت برد که بزرگ‌ترین هک حوزه DeFi در سال 2023 نامیده شد. دارایی‌های دزدیده‌شده شامل 8.8 میلیون DAI، تعداد 849000 ارز WBTC، تعداد 85 میلیون stETH و 34 میلیون از ارز USDC بوده است.
چند روز پس از سرقت از صرافی، این هکر یک پیام برای اویلر ارسال کرد و خواستار توافق با این پروتکل وام‌دهی شد.
در گذشته پروتکل اویلر سعی کرده بود با شخصی که به سیستم آن‌ها نفوذ کرده مذاکره کند و از او خواسته بود تا 90 درصد از مبالغی که دزدیده است را در مدت 24 ساعت بازگرداند و در غیر این صورت، از او در قبال اقداماتش، به صورت قانونی شکایت خواهد کرد. با این حال پاسخی دریافت نکرد و 24 ساعت بعد، اویلر به ازای هر اطلاعاتی که منجر به دستگیری هکر شود پاداشی به ارزش 1 میلیون دلار اعلام کرد.
به گفته شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین  PeckShield، حدود 100 اتریوم (ETH) به آدرس کیف پولی که احتمالاً متعلق به یکی از قربانیان است، ارسال شده است. این آدرس کیف پول قبلاً در یک پیام درون زنجیره‌ای، از هکر درخواست کرده بود مقادیر سرقت‌شده از آن را که پس‌انداز زندگی او بوده است، برگرداند.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

منبع

کوین تلگراف

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا