رمز ارز

هشدار خالق اتریوم: این ارزها را نخرید!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران بلاک‌چین اتریوم، روز پنجشنبه به سرمایه‌گذاران هشدار داد که از سرمایه‌گذاری روی برخی پروژه‌های رمزارزی خودداری کنند. این حرکت چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که او مقداری شت کوین رایگان را که در کیف پول خود دریافت کرده بود، فروخت.
ویتالیک بوترین پیامی را در زیرمجموعه‌ای به نام «Testingtesting62831» منتشر کرد که در آن ادعا می‌کرد تمام توکن‌های رمزارزی یا پروژه‌هایی که در این انجمن مورد بحث قرار می‌گیرند، شت‌ کوین هستند. وی هشدار داد که سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها احتمالاً سرمایه سرمایه‌گذاران را از دست می‌دهد و توصیه می‌کند از چنین مجامعی دوری کنند.
$BITE و اکثر کوین‌های دیگری که در این انجمن مورد بحث قرار می‌گیرند، شت‌ کوین‌ هستند و هیچ ارزش فرهنگی یا اخلاقی بازخریدکننده‌ای ندارند و احتمالاً بیشتر پولی را که برای آن‌ها می‌گذارید از دست خواهید داد و من با این پروژه‌هاتا حد زیادی مخالفم.
البته قیمت BITE، پس از هشدار ویتالیک بوترین به سرمایه‌گذاران در مورد این شت‌کوین‌ها، افزایش یافت.
در 7 مارس، بوترین چندین میم کوین کم‌ارزش را به میلیون‌ها نفر فروخت. او توکن‌هایی از جمله $MOPS$، CULT$، SHIK و $BITE را به اتریوم  تبدیل کرد و بعد از آن ارزش این توکن‌ها به شدت کاهش یافت، به طوری که قیمت SHIK پس از تخلیه توکن توسط او تا 95.8٪ کاهش یافت. ویتالیک بوترین تعداد بیشتری از این توکن‌های کم‌ارزش را نیز به فروش می‌رساند؛ زیرا او دارای تعداد زیادی توکن ایردراپ (airdrop) شده است.
برخی از مردم از این عصبانی هستند که چرا پروژه‌ها توکن‌های ایردراپ را به ویتالیک ارسال می‌کنند، در حالی که می‌دانند که او معمولاً آن‌ها را از والت خود تخلیه می‌کند.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا