رمز ارز

نبرد بانک‌ها شروع شد! برنده نهایی کدام است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در سال‌های اخیر، بانک‌های دیجیتال به عنوان رقیبی خطرناک در صنعت مالی با سرعت زیاد رشد کرده‌اند و با استفاده از فناوری و خدمات بانکی نوآور، در حال ارائه خدمات به مشتریان خود هستند. رشد این بانک‌ها به تعداد دانلود برنامه‌های ارائه‌دهنده خدمات بانکی دیجیتال مرتبط است. بر اساس داده‌های به‌دست‌آمده توسط Finbold، تعداد دانلود برنامه‌های بانکی موبایل برای شش بانک دیجیتال برجسته در سیستم عامل‌های اندروید و iOS در سال 2022 به 26.3 میلیون رسید که نسبت به سال 2021 با رشد 54.09 درصدی همراه بوده است. در سال 2018 تعداد دانلودها 5.63 میلیون بود که در سال 2019 با افزایش بیش از 150 درصدی به 14.19 میلیون رسید.
بین شش بانک چالش‌برانگیز معرفی‌شده، بانک Revolut مستقر در انگلستان با 17.24 میلیون دانلود و حدود 65 درصد از کل دانلودها، بیشترین حجم را به خود اختصاص داده است. مونزو با 3.59 میلیون دانلود در رتبه دوم و N26 با 1.89 میلیون دانلود در رتبه سوم قرار گرفتند. در رتبه چهارم استارلينگ بانک با 1.56 ميليون دانلود و در رتبه پنجم Monese با 1.01 ميليون دانلود قرار دارند. فقط بانک Bunq با 979 هزار دانلود، نتواسته است مرز یک میلیون دانلود را بشکند.
مقامات قوانین جدیدی را برای حمایت از صنعت در نظر گرفته‌اند و مقررات نیز دال بر رشد حمایت از این صنعت است. در حال حاضر، سازمان‌ها رفتار مالی قوانین خود را به‌روزرسانی کرده‌اند که به بانک‌های رمزارزی اجازه می‌دهد برنامه‌های خود را در طول سال ارسال کنند و در ابتدای چرخه توسعه خود به محیط‌ها و خدمات و آزمایش‌ها دسترسی داشته باشند.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

در حالی که بانک‌های دیجیتال نقش مهمی در پذیرش بانکداری دیجیتال در میان کاربران ایفا کرده‌اند، اما همچنان از نظر سپرده‌گذاری، جذب و سودآوری، از بانک‌های سنتی عقب‌تر هستند. بیشتر بانک‌ها هنوز با میزان سودآوری دست و پنجه نرم می‌کنند. چالش تبدیل سود با این واقعیت برجسته می‌شود که Revolut با وجود چندین سال فعالیت، اولین سود سال کامل خود را برای سال 2021 ثبت کرد.
بدون سودآوری، بانک‌ها ممکن است برای بقا و ادغام شدن توسط رقبا یا وام‌دهندگان فعلی مبارزه کنند. همان‌طور که بازار بانک‌های دیجیتال بالغ می‌شود، آنها باید درک کنند که آنها بانک هستند و سودآوری برای ادامه حیات آنها بسیار مهم است.
قابل ذکر است که بخش بانکداری دیجیتال با رقابت فزاینده‌ای از سوی بانک‌های سنتی که با ارائه‌ شبکه‌های دیجیتالی وارد بازار می‌شوند، مواجه است. در نتیجه، این صنعت در حال تجربه تغییرات قابل توجهی است و بانک‌های سنتی به دنبال استفاده از منابع و تخصص خود برای مقابله با بانک‌های جدید هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا