بازی

میزان فروش پلی استیشن ۵ در ژاپن به ۲ میلیون دستگاه رسید

میزان فروش پلی استیشن ۵ در ژاپن به ۲ میلیون دستگاه رسید

فروش کنسول پلی استیشن ۵ از مرز دو میلیون دستگاه در کشور ژاپن عبور کرد. با این حال، به کندترین کنسول مدرن سونی تبدیل شد که این نقطه عطف را سپری می‌کند.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط Famitsu، این کنسول تا تاریخ ۲۳ اکتبر ۲۰۲۲ (اول آبان) تعداد ۲,۰۲۷,۷۸۳ دستگاه در ژاپن فروخته است. میزان فروش به ۱،۷۴۹،۷۳۷ کنسول استاندارد PS5 و ۲۷۸،۰۴۶ نسخه دیجیتال تقسیم شده است.

مطلب پیشنهادی:تحلیل شخصیت نیتن دریک – سری بازی‌های Unchartedداستان یک دزد دوست‌داشتنی!
تحلیل شخصیت نیتن دریک – سری بازی‌های Uncharted

این خبر بدین معناست که کنسول توانسته در عرض ۱۰۱ هفته یا نزدیک به دو سال پس از عرضه ابتدایی، از مرز دو میلیون فروش عبور کند. برای مقایسه، پلی استیشن ۴ حدود ۹۰ هفته طول کشید تا این کار را انجام دهد و PS3 حتی کوتاه‌تر، در ۷۳ هفته به این مهم دست پیدا کرد.

با این حال، عملکرد PS5 با توجه به قیمت نسبتاً بالای آن (که اخیراً نیز افزایش یافته است) و این واقعیت که مانند بسیاری از لوازم الکترونیکی مصرفی، به دلیل کمبود قطعات جلوی فروش آن گرفته شده، قابل توجه است.

همچنین گزارش شده که بازار سیاه کنسول همچنان یک مشکل در ژاپن است، زیرا کاهش ارزش ین، باعث فروش مجدد کنسول‌ها در خارج از کشور برای کسب سود شده است.

یکی دیگر از عوامل فروش کُند کنسول، احتمالاً تسلط نینتندو سوییچ در منطقه است. این دستگاه با شکست رکورد Wii، به پرفروش‌ترین کنسول خانگی نینتندو در تمام دوران تبدیل شده و در کشور ژاپن بسیار محبوب است، به طوری که تا ژوئن امسال بیش از ۲۵ میلیون دستگاه فروخته است.

پلی استیشن

تغییر تمرکز سونی در ساخت بازی‌ها که از مورد هدف قرار دادن بازیکنان ژاپنی به سمت بازار غربی گرایش پیدا کرد، می‌تواند به عنوان عاملی در فروش کند کنسول تلقی شود.

برای مقایسه با سایر مناطق، PS5 موفق شد پس از ۹۸ هفته به فروش ۲ میلیون دستگاه در بریتانیا دست پیدا کند که پلی استیشن ۳ نیز همین مقدار طول کشیده بود. Wii در ۵۷ هفته، PS2 در ۶۰ هفته و PS4 در ۷۵ هفته به دو میلیون فروش در بریتانیا رسیده بودند.

طبق گزارش سونی، در سه ماه منتهی به ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲، فروش جهانی PS5 در طول عمر خود به ۲۱.۷ میلیون دستگاه رسیده بود.

مطلب پیشنهادی:راهنمای حل مشکل دریفت کنترلر PS5دریفت نکش عزیزم!
راهنمای حل مشکل دریفت کنترلر PS5


بازی‌های ویدیویی ما را خشن می‌کنند؟

تماشا در کانال یوتیوب lastech پلاس

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا