رمز ارز

فوتبالیست برزیلی در دام کلاهبرداری رمزارزی افتاد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اسکارپا (Gustavo Scarpa)، فوتبالیست برزیلی که برای باشگاه لیگ برتر ناتینگهام فارست بازی می‌کند و مایک روشا د اولیویرا (Mayke Rocha de Oliveira) که در تیم برزیل سری آ پالمیراس رقابت می‌کند، ظاهراً توسط ویلیان بیگود (Willian Bigode) برای سرمایه‌گذاری در Xland ترغیب شده بودند. این پلتفرم وعده بازدهی تا 5 درصد در ماه را داده بود، اما به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاری بازیکنان را کاهش داده است.

اسکارپا 6.3 میلیون رئال (حدود 1.2 میلیون دلار) و مایک با 4 میلیون رئال (تقریباً 757000 دلار) در این پلتفرم سرمایه‌گذاری کرده بودند و هر دو بازیکن چند ماه پیش به پلیس شکایت کردند. اسکارپا اخیراً گفته بود که من همیشه دیده‌ام که افراد احمق قربانی توطئه‌های هرمی و کلاهبرداری شده‌اند و دیدن خودم در چنین موقعیتی وحشتناک است.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

وینیسیوس سالوا، محقق اصلی پرونده، اظهار داشت که شواهد قوی وجود دارد که Xland به عنوان یک طرح هرمی عمل می‌کند. از سوی دیگر، این شرکت این ادعاها را رد کرد و گفت که ضرر سرمایه‌گذاران، ناشی از نابودی صرافی رمزارز FTX در نوامبر 2022 است. Xland همچنین متعهد شد که وجوه بازیکنان فوتبال را بازگرداند.

سازمان‌های مجری قانون برزیل سال گذشته عملیات مشابهی را انجام دادند و عملیات یک سازمان جنایی به رهبری تاجری به نام فرانسیسکو والدوینو داسیلوا، معروف به شیخ بیت‌کوین را متوقف کردند. بر اساس این اتهامات، اعضای این باند افراد را فریب دادند تا به پلتفرم رمزارزای آنها بپیوندند و به آنها وعده بازگشت 20 درصدی سرمایه‌گذاری خود را دادند. تحقیقاتی که عملیات پوییس نام داشت، تخمین زد که متخلفان در طول سال‌ها مقدار قابل‌توجهی از وجوه قربانیان را به سرقت برده‌اند.

منبع

کریپتو پوتیتو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا