رمز ارز

عدم جابجایی نیمی از عرضه بیت کوین در دو سال گذشته!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بر اساس داده‌های منتشرشده توسط پلتفرم تحلیلی Glassnode، بیش از نیمی از عرضه بیت کوین در حال حاضر غیرفعال است. منظور از غیرفعال بودن این است که این کوین‌ها در دو سال گذشته جابه‌جا نشده‌اند.
به گزارش رمزارز نیوز، تعداد کوین‌های غیرفعالی که در دو سال گذشته جابه‌جایی نداشته‌اند، با ثبت رکورد جدیدی به 53٪ از عرضه رسیده است. این مقدار در گذشته حدود 45٪ بوده است. تعداد بیت کوین‌های غیرفعال در سال 2023 افزایش یافته که نشان می‌دهد خریدارانی که در گذشته خرید خود را انجام داده‌اند، تمایلی به فروش ندارند.

عدم جابجایی نیمی از عرضه بیت کوین در دو سال گذشته!

بر اساس اطلاعاتی که توسط آنتونی پامپلیانو، اینفلوئنسر فعال در حوزه ارزهای دیجیتال در تاریخ 10 آوریل منتشر شد، تقریبا 29% از کل بیت کوین‌های در عرضه در طی پنج سال گذشته جابه‌جا نشده است. پامپلیانو اظهار داشت:

این مقدار بیش از 150 میلیارد دلار از ارزش بازار است که در نیم دهه گذشته تغییر نکرده است.

او همچنین بیان کرد که بیش از 2.7 میلیون واحد بیت کوین به دلایلی مانند از دست دادن کلیدهای خصوصی، فراموشی رمز عبور و … دیگر قابل دسترسی نیستند. همچنین بعضی از آن‌ها ممکن است در اختیار سرمایه‌گذارانی قرار داشته باشند که به ندرت به فروش می‌پردازند.
تیم Glassnode در اواخر هفته پیش نیز در گزارشی گفته بود که تعداد آدرس‌های غیرصفر بیت کوین به رکورد بیشترین حد تاریخی خود یعنی 45.5 میلیون آدرس رسیده است. علاوه بر این، Glassnode گزارش داد که حجم ورودی بیت کوین به صرافی‌ها به کمترین سطح ماهانه خود رسیده که نشان می‌دهد نگهداری و مدیریت دارایی‌ها به صورت خصوصی بسیار بیشتر شده است. جریان ورودی بالا به صرافی‌های متمرکز، معمولاً نشانه فشار فروش بیشتر است.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

منبع

بی‌این کریپتو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا