رمز ارز

در سال ۲۰۲۳، چه چیزی در انتظار بازی‌های رمزارزی است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سال 2022 سال بزرگی برای بازی‌های کسب درآمد (P2E) بود. هجوم سرمایه و کاربران با کاهش شدید قیمت توکن بازی‌های بلاکچین و کاهش بازیکنان دنبال شد. همچنین، با ورود پیامدهای فاجعه FTX، اگرچه چشم‌انداز بازی برای کسب درآمد در ظاهر تاریک به نظر می‌رسد، اما اعداد و ارقام داستان متفاوتی را بیان می‌کنند. طبق گزارش‌ها، کمک‌های مالی بزرگ سال گذشته، زمینه را برای ساخت جدی این بازی‌ها در سال 2023 فراهم کرده است. در سال 2023، توسعه‌دهندگان GameFi باید بیشتر از کمیت، بر افزایش کیفیت تمرکز کنند.
یک جریان ثابت از افزایش درآمد برای استودیوهای بازی Web3، ماه‌هاست که بی‌صدا بازار را تقویت کرده است. این گزارش مستقیماً با کاهش قیمت دارایی‌ها و اشتیاق بازیکنان در مورد فضای بازی‌های Web3 در تضاد است. اما حتی با تزلزل گیمرها و توکن‌ها، سرمایه‌گذاران خطرپذیر روی آینده بازی‌های بلاکچین شرط‌بندی می‌کنند.
در این میان، یکی از عناصر قابل‌توجه در طول افزایشی که در ماه‌های اخیر رخ داده، این است که اکثر استودیوهایی که بودجه دریافت کرده‌اند، دوره‌های اولیه یا pre-seed را انجام نمی‌دهند. در عوض، آنها Series As را برگزار می کنند. این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران خطرپذیر روی استودیوهایی با تجربه بازی تمرکز کرده‌اند.
در همین حال، با نگاهی به این افزایش سرمایه‌گذاری‌ها همراه با ترندهای بازی‌های وب 3، متوجه می شویم که برخی از الگوها شروع به شکل دادن آینده این صنعت کرده‌اند. برای مثال، می‌توانیم انتظار تاکید قوی روی بازی‌های موبایلی را داشته باشیم. طبق گزارش‌ها، بازی‌های بلاکچینی موبایلی بیش از 1.7 میلیون کاربر را در عرض یک هفته به دنیای بازی‌های Web3 وارد کرده است. با انجام این تغییرات، به نظر می‌رسد که بازی Web3 وارد جریان اصلی شود و ظرف پنج سال آینده، فهرست جهانی 100 استودیو برتر بازی شامل استودیوهایی خواهد بود که عناصر بلاکچینی قوی دارند.

منبع

کوین تلگراف

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا