رمز ارز

حمایت بنیان‌گذار کاردانو از این استیبل‌ کوین‌ها!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو (Cardano)  معتقد است که استیبل کوین‌های الگوریتمی به دستیابی به چشم انداز ساتوشی ناکاموتو برای بیت کوین کمک می‌کنند. به گفته وی، بانک‌ها همیشه کاربران را ناامید می‌کنند.
هاسکینسون به مشاهدات جسی پاول، مدیرعامل کراکن، مبنی بر افزایش ارزش USDT به دنبال کاهش رقیبش،USDC ، واکنش نشان داد. به گفته پاول، این حرکت قیمت نشان داد که بازار ارزهای دیجیتال در حال از دست دادن اعتماد به محصولات مالی مبتنی بر ایالات متحده است.
در پاسخ، هاسکینسون توییت کرد که «معتقد است که استیبل کوین‌های الگوریتمی، ضروری‌ترین جریان تحقیقاتی برای تحقق کامل چشم‌انداز اصلی بیت‌کوین هستند».
استیبل‌کوین‌های الگوریتمی، استیبل‌کوین‌هایی هستند که برای نگه‌داشتن پیوند خود از طریق معادلات و مشوق‌های ریاضی طراحی شده‌اند. معمولاً این استیبل کوین‌ها بدون وثیقه هستند و یک الگوریتم عرضه، آن‌ها را کنترل می‌کند.
Terra UST  که منحل شد، موفق‌ترین استیبل کوین الگوریتمی بود. در اوج خود، جزء UST سه استیبل کوین برتر بود و عرضه آن به بیش از 17 میلیارد رسید. در نهایت، استیبل کوین شاهد یک رویداد مارپیچ مرگ بود که میخ خود را از دست داد و منجر به نابودی نهایی آن شد.
از آن زمان، چندین استیبل کوین الگوریتمی با درجات مختلف موفقیت ظاهر شده است.
برای مثال،DJED ، استیبل کوین مبتنی بر کاردانو ، پیوند خود را حفظ کرده و در مواجهه با مشکلات USDC، با قیمت 1.01 دلار معامله می‌شود.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

منبع

بی‌این کریپتو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا