رمز ارز

حدس و گمان‌ها درباره قدیمی‌ترین امضای بیت کوین!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از قدیمی ترین انجمن‌های بیت کوین به نام bitcointalk.org همچنان به دنبال جمع‌آوری داده‌های تاریخی و مباحث پیرامون ایجاد بیت کوین است.
یکی از اعضای این انجمن اخیرا به دنبال اولین استخراج‌کنندگان بیت کوین بود. در کمال ناباوری فردی ناشناس تصویری از امضایی مربوط به یک هفته بعد از ایجاد بیت کوین را منتشر کرد.
بعد از تأیید صحت قدیمی‌ترین امضا تا کنون، یکی دیگر از اعضا پرسید که آیا ممکن است که این فرد از ساتوشی دعوت کند؟
موضوع عجیب دیگری که پیش آمد این بود که تصویر امضا در یک حساب تازه‌تأسیس دیگر در تاریخ 26 نوامبر با نام onesignature منتشر شد.
در این حساب هیچ پست و فعالیت دیگری ثبت نشده است و این یعنی هدف از ایجاد این حساب کاربری نشان دادن آن امضای قدیمی بوده است.
با جست‌وجوی بیشتر در مورد نام کاربری این حساب، به یک حساب توییتر حفاظت‌شده که در اکتبر 2009 ایجاد شده، دست یافته شد.
طبق گزارش‌ها، آدرس استفاده‌شده به دست این فرد هیچ موجودی ندارد. انتشار این امضا که مربوط به زمان پیدایش بیت کوین بوده است نشان می‌دهد که افراد دخیل در ایجاد و نگهداری از اکوسیستم بیتکوین کاملاً جامعه خود را زیر نظر دارند و هرازگاهی کنجکاوی عموم را برانگیخته می‌کنند.
علی‌رغم موانع قانونی و نظارتی موجود در دهه اخیر و همچنین بازار نزولی طولانی‌مدت، بیت کوین همیشه در صدر بوده است. اما با این وجود کاهش قیمت بیت کوین فشار زیادی را به حوزه استخراج وارد کرده است.
درآمد استخراج بیت کوین در حال حاضر در پایین‌ترین سطح خود طی دو سال اخیر قرار دارد و چیزی معادل 11.67 میلیون دلار است. آخرین باری که صنعت استخراج بیتکوین در شرایط مشابهی قرار داشت 2 نوامبر 2020 بوده است.

دریافت ۲۰۰,۰۰۰ شیبا رایگان
با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۲۰۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه
منبع کوین تلگراف

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا