رمز ارز

جریمه صرافی کراکن برای همکاری با ایران!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده یا OFAC، در اطلاعیه جدید خود اعلام کرده که با صرافی رمزارزی کراکن (Kraken) بر سر «نقض آشکار تحریم‌ها علیه ایران» به توافق رسیده است.
طبق گزارش‌ها، کراکن موافقت کرده که ۳۶۲ هزار دلار جریمه برای نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران، پرداخت کند. این صرافی رمزارزی مستقر در ایالات متحده همچنین به عنوان بخشی از توافق خود با وزارت‌ خزانه‌داری، ۱۰۰ هزار دلار در بخش کنترل‌های مطابقت با تحریم‌ها سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
در همین راستا، OFAC می‌گوید:

با توجه به عدم اجرای به موقع ابزارهای موقعیت جغرافیایی، از جمله سیستم مسدود کردن آدرس پروتکل اینترنت (IP)، کراکن خدماتی را به کاربران ایرانی ارائه می‌کرد.

البته، مدیر ارشد حقوقی کراکن نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده که این صرافی به‌طور داوطلبانه، فعالیت‌های خود را گزارش داده است.
ایالات متحده از سال ۱۹۷۹ تحریم‌هایی را علیه ایران اعمال کرده که بر اساس آنها، صادرات کالا یا ارائه خدمات به مشاغل و افراد در این کشور ممنوع اعلام شده است. با این حال، گزارش‌ها حاکی از آن است که کراکن ظاهراً با اجازه دادن به بیش از ۱،۵۰۰ فرد دارای اقامت در ایران برای استفاده از خدمات خود، این کنترل‌ها را نقض کرده است. طبق گزارش‌ها، کراکن برای چندین سال ۱٫۷ میلیون دلار تراکنش را برای کاربرانی که به نظر می‌رسید در ایران هستند، پردازش کرده است (۸۲۶ تراکنش بین اکتبر ۲۰۱۵ تا ژوئن ۲۰۱۹).

دریافت ۲۰۰,۰۰۰ شیبا رایگان
جشنواره ویژه صرافی ارز پلاس با ۲۰۰,۰۰۰ شیبا جایزه برای هر نفر!
دریافت جایزه
منبع کوین تلگراف

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا