رمز ارز

توکن‌های NFT بیت کوین به سود ماینرها!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پروتکل اوردینالز (Ordinals) و دیگر راه‌حل‌های لایه دوم باعث شده‌اند که شبکه بیت کوین دیگر تنها برای تراکنش‌های BTC استفاده نشود. اگرچه پروژه مبتنی بر توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) اوردینالز با واکنش‌های متفاوتی از سوی جامعه بیت‌ کوین مواجه شده، اما محبوبیت فزاینده و تأثیرات بالقوه آن در شبکه بیت‌ کوین می‌تواند یک برگ برنده برای ماینرهای این ارز دیجیتال باشد.
طبق گزارش‌ها، هیچ نشانه‌ای از کاهش شور و هیجان کاربران در مورد پروژه اوردینالز مشاهده نمی‌شود. از طرفی، این واقعیت که شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه NFT مانند Yuga Labs هم با محصولاتی مانند TwelveFold وارد بازار NFTهای بیت کوین شده‌اند، شاهدی بر گسترش روزافزون این فناوری است. همه این عوامل منجر به افزایش روزافزون تعداد کتیبه‌های اوردینالز شده که در زمان نگارش این خبر، به ۴۱۱،۵۴۱ عدد رسیده است.
البته، لازم به ذکر است که با افزایش تعداد کتیبه‌های اوردینالز، کارمزدهای کلی شبکه بیت کوین هم افزایش یافته است. در همین راستا، داده‌های پلتفرم‌های Dune و Messari نشان می‌دهند که پس از معرفی اوردینالز، با ایجاد کتیبه‌ها در طول سه ماه گذشته حدود ۱٫۶ میلیون دلار کارمزد برای ماینرها جمع‌آوری شده است. طبق گزارش‌ها، بیش از ۶ درصد از تمام کارمزدهای معاملات در هفت روز گذشته هم مربوط به کتیبه‌ها بوده است.
توکن‌های NFT بیت کوین به سود ماینرها!بر اساس داده‌های موجود، کارمزد تراکنش‌های شبکه بیت کوین و در نتیجه، درآمد ماینرها در طول زمان کاهش یافته است. علاوه بر این، با وقوع رویدادهای هاوینگ در آینده، انگیزه ماینرها حتی بیشتر از این کاهش می‌‌یابد و در نتیجه، وابستگی آنها به کارمزد تراکنش‌ها بیشتر می‌شود. نباید فراموش کرد که کارمزدهای بیشتر، کسب درآمد ماینرها را تضمین می‌کنند و به این ترتیب، آنها به محافظت از امنیت شبکه بیت کوین ادامه خواهند داد.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

منبع

ای‌ام‌بی کریپتو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا