رمز ارز

تشکیل یک الگوی نادر در نمودار بیت کوین! معنای آن چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

روز سه‌شنبه ۱۴ مارس، وزارت کار ایالات متحده گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) برای ماه فوریه را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، در ماه فوریه، تورم مطابق با انتظارات بود، به طوری که شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه گذشته ۰٫۴ درصد افزایش یافت که برابر با نرخ سالانه ۶ درصد بود.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

به دنبال انتشار این گزارش، احساسات کلی بازار سهام و همچنین، بازار ارزهای دیجیتال بهبود یافت، به طوری که ارزش بازار ارزهای دیجیتال با یک جهش ۱۱٫۱۷ درصدی به ۱٫۱۳ تریلیون دلار افزایش پیدا کرد.

ظهور یک الگوی نادر در نمودار بیت کوین!

به گزارش سایت دیلی هودل، پیتر برانت (Peter Brandt)، تحلیلگر و معامله‌گر باتجربه رمزارز، می‌گوید که روند قیمت بیت کوین به تازگی الگوی مگافون (Megaphone) یا بلندگو را شکل داده که یک الگوی نادر محسوب می‌شود. اما معنی تشکیل این الگو برای بیت کوین چیست؟

تشکیل یک الگوی نادر در نمودار بیت کوین! معنای آن چیست؟

الگوی مگافون که به آن مثلث متقارن معکوس یا ساختار انبساطی (broadening formation) هم می‌گویند، یک ساختار تکنیکال صعودی است که معمولاً پس از یک حرکت رو به پایین تند دیده می‌شود. در این الگو، اغلب پس از سومین تلاش برای شکستن مقاومت مورب، قیمت دارایی یک بریک آوت را تجربه می‌کند.

با نگاهی به نمودار برانت، متوجه می‌شویم که بیت کوین تاکنون دو بار مقاومت مورب را لمس کرده که نشان می‌دهد گاوهای BTC حداقل به یک فشار دیگر نیاز دارند تا پادشاه رمزارزها از الگو خارج شود و به سمت بالا حرکت کند.

روز گذشته، قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود در سال ۲۰۲۳ یعنی ۲۶،۵۰۷ دلار صعود کرد. با این حال، بیت کوین از آن زمان کمی عقب‌نشینی کرده و در زمان نگارش این خبر، در محدوده ۲۴،۹۰۰ دلار معامله می‌شود. برانت می‌گوید که این اصلاح نشان می‌دهد که ساختار مگافون در حال اجرا است و تعجب‌آور نیست که قیمت سطح ۲۶ هزار دلار را رد کرده است.

در همین حال و پس از آخرین اصلاحات بیت کوین، مایکل ون ده پوپه (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر معروف ارزهای دیجیتال نیز می‌گوید که بیت کوین ممکن است در سطح قیمتی ۲۳،۳۰۰ دلار حمایت پیدا کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا