رمز ارز

تاریخ آغاز رسمی ریال دیجیتال مشخص شد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آغاز رسمی فاز آزمایشی ریال دیجیتال مشخص شد. آغاز این فاز آزمایشی از تاریخ ۲۲ اسفند خواهد بود و از ۲۰ فروردین سال 1402 مجوز توسعه بازار و افزایش دامنه مشتریان برای بانک‌ها صادر می‌شود. این خبر را محمد رضا مانی یکتا، معاون اداره نظام پرداخت بانک مرکزی جمهوری اسلامی، در نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و طی مصاحبه‌ای عنوان کرد.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

محمدرضا مانی یکتا در مصاحبه اخیر خود گفت:

ریال دیجیتال یک پروژه مهم بانک مرکزی است که از چند نظر اهمیت دارد. اولین آنها ارتباط این پروژه با فضای اقتصاد دیجیتال است. بنابراین آموزش، آگاهی، فرهنگ‌سازی، آموزش‌های تخصصی مرتبط با شبکه بانکی و قدرتمندسازی و توانمندسازی متخصصین، از جمله اهدافی است که باید گام به گام تعریف شوند و به آنها برسیم. در عین حال، خود پروژه نیز از نظر فنی پیچیدگی‌های اجرایی متعددی دارد.

مانی یکتا در ادامه افزود:

ما فاز پیش از اجرای آزمایشی را که از ۱۵ شهریورماه با انتشار اولیه ریال دیجیتال شروع شد، پشت سر گذاشتیم. این فاز تا اوایل اسفندماه طول کشید و در این مدت با تعداد بسیار محدود کاربران، ریال دیجیتال در سه بانک ملی، ملت و تجارت ارزیابی اولیه و اجرایی و آزمایش شد. اکنون با توجه به توفیقاتی که در این مرحله داشتیم، وارد فاز آزمایشی می‌شویم. در فاز آزمایشی به ‌صورت تدریجی بانک‌ها اجازه خواهند داشت که تعداد کاربران را افزایش و دامنه خدمات در فضای ریال دیجیتال را توسعه دهند.

معاون اداره نظام پرداخت بانک مرکزی جمهوری اسلامی در رابطه با زمان‌بندی فاز آزمایشی گفت:

توسعه خدمات و فاز آزمایشی با حدود ۵۰۰ کاربر تعریف‌شده از ۲۲ اسفندماه سال جاری شروع می‌شود ولی در سال ۱۴۰۲ از روزهای کاری ابتدایی سال اجازه خواهیم داد که بانک‌ها تعداد مشتریان را افزایش دهند. مجوز توسعه بازار و افزایش دامنه مشتریان برای بانک‌ها از ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ صادر می‌شود. گام به گام که جلو برویم، هم فضاهای خدماتی متعددی اضافه می‌شود که می‌تواند از ریال دیجیتال به عنوان ابزار پرداخت استفاده کند و هم به صورت تدریجی مردم می‌توانند در بانک‌های مختلف به این ابزار پرداخت دسترسی داشته باشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا