رمز ارز

استیبل کوین جدید کاردانو در راه است؛ قیمت ADA تا کجا بالا می‌رود؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بر اساس داده‌های بازار، ارز دیجیتال کاردانو (ADA) در سال ۲۰۲۳ و در مقایسه با سایر رمزارزهای بازار، عملکرد قابل‌توجهی از خود نشان نداده است. با این حال، به نظر می‌رسد که شور و شوق پیرامون پروژه جدید اکوسیستم کاردانو، یعنی استیبل کوین Djed، می‌تواند به جهش قیمت این رمزارز هم منجر شود.

به گزارش سایت بی‌این کریپتو، استیبل کوین Djed یک استیبل کوین الگوریتمی با پشتوانه رمزارزی و با وثیقه مضاعف (over-collateralized) است که توسط ADA پشتیبانی می‌شود. این استیبل کوین توسط شرکت IOG (توسعه‌دهنده اکوسیستم کاردانو) و با همکاری COTI (یک شبکه سازمانی مقیاس‌پذیر لایه اول) ساخته شده است.

طبق گزارش‌ها، راه‌اندازی استیبل کوین Djed برای این ماه برنامه‌ریزی شده، ولی هنوز هیچ تاریخ مشخصی برای آن تعیین نشده است. Djed قرار است به بخش استیبل کوین‌هایی وارد شود که در حال حاضر، ۱۳ درصد از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال و تقریباً یک سوم از ۱۰ دارایی برتر را تشکیل می‌دهد.

دریافت ۵۰,۰۰۰ شیبا رایگان
جشنواره ویژه صرافی اتراکس با ۵۰,۰۰۰ شیبا و ۵۰۰,۰۰۰ بیت تورنت جایزه برای هر نفر!


دریافت جایزه

سازمان COTI در رابطه با این استیبل کوین می‌گوید:

استیبل کوین Djed بیش از ۴۰۰ تا ۸۰۰ درصد وثیقه دارد. این بدان معنی است که ارزش پشتوانه آن، ۴ تا ۸ برابر بیشتر از کل Djedهای ضرب شده خواهد بود.

انتظار می‌رود که راه‌اندازی این استیبل کوین به افزایش ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده (TVL) در اکوسیستم کاردانو و قیمت ارز دیجیتال ADA کمک کند.

در همین راستا، لازم به ذکر است که میزان TVL بخش دیفای کاردانو از ابتدای سال ۲۰۲۳ بیش از ۵۰ درصد رشد داشته و در حال حاضر، فاصله کمی تا ۱۰۰ میلیون دلار دارد. علاوه بر این، فعالیت برنامه‌های غیرمتمرکز مستقر در شبکه کاردانو نیز در حال افزایش است.

با این حال، قیمت رمزارز ADA طی چند روز گذشته تغییر زیادی نداشته و در محدوده ۰٫۳۵ دلار معامله می‌شود. با این حال، قیمت این رمزارز در طول دو هفته گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا