رمز ارز

اتریوم برای یک جهش بزرگ در برابر بیت کوین آماده می‌شود!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

شکل‌گیری یک الگوی معاملاتی صعودی در نمودار اتریوم/بیت کوین (ETH/BTC) نشان می‌دهد که این جفت ارز ممکن است در آستانه یک رشد ۵۰ درصدی قرار داشته باشد. در صورت دستیابی این الگو به هدف خود، اتریوم می‌تواند در روزهای منتهی به اوایل سال ۲۰۲۳، یک جهش قیمتی عمده را در برابر رقیب اصلی خود، یعنی بیت‌ کوین، ثبت کند.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه

به گزارش سایت کوین تلگراف، الگوی صعودی مذکور، الگوی فنجان و دسته (cup-and-handle) نام دارد و زمانی شکل می‌گیرد که قیمت تحت یک بازیابی U شکل (فنجان) و به دنبال آن، یک تغییر جزئی رو به پایین (دسته) قرار می‌گیرد، در حالی که سطح مقاومت مشترک (خط گردن) حفظ می‌شود.

تحلیلگران، الگوی فنجان و دسته را به عنوان یک الگوی صعودی در نظر می‌گیرند. در همین راستا، تام بولکوفسکی (Tom Bulkowski)، تحلیلگر کهنه‌کار، می‌گوید که این الگو در ۶۱ درصد مواقع، هدف سود خود را برآورده می‌کند. از نظر تئوری، هدف سود الگوی فنجان و دسته با افزودن فاصله بین خط گردن و پایین‌ترین نقطه تا سطح خط گردن، به سطح شکست به دست می‌آید.

با توجه به شکل‌‌گیری الگوی فنجان و دسته در نمودار ETH/BTC، می‌توان گفت که این جفت در انتظار بریک آوت به بالای سطح مقاومت گردن خود در حدود ۰٫۰۷۹ BTC است.

اتریوم برای یک جهش بزرگ در برابر بیت کوین آماده می‌شود!
نمودار کندل هفتگی ETH/BTC به همراه الگوی فنجان و دسته.

در نتیجه، یک بریک آوت قاطع به بالاتر از خط گردن فنجان و دسته، یعنی سطح ۰٫۰۷۹ BTC، می‌تواند قیمت اتریوم را تا اوایل سال ۲۰۲۳ به ۰٫۱۲۳ BTC برساند، یعنی بیش از ۵۰ درصد رشد.

اتریوم برای یک جهش بزرگ در برابر بیت کوین آماده می‌شود!
نمودار کندل هفتگی ETH/BTC به همراه الگوی فنجان و دسته.

البته لازم به ذکر است که محدوده ۰٫۰۸-۰٫۰۷ BTC از ماه می ۲۰۲۱ به عنوان یک منطقه مقاومتی قوی عمل کرده است. در صورت عقب‌نشینی اتریوم، این جفت ارز می‌تواند تا پایان سال جاری یا اوایل سال ۲۰۲۳، محدوده ۰٫۰۵۷-۰٫۰۵۲ BTC را به عنوان محدوده حمایتی آزمایش کند.

چرا چشم‌انداز اتریوم در مقایسه با بیت کوین صعودی‌تر است؟

فاندامنتال‌های قوی‌تر اتریوم در مقایسه با بیت کوین، احتمال افزایش قیمت ۵۰ درصدی آن را در آینده بیشتر کرده است.

برای مثال، نرخ عرضه سالانه اتریوم در ماه اکتبر به شدت کاهش یافت که تا حدودی به دلیل مکانیزم کارمزدسوزی EIP-1559 آن است. بر اساس داده‌های EthBurned.info، از زمان انتشار به‌روزرسانی EIP-1559 در آگوست ۲۰۲۱، بیش از ۲٫۶۹ میلیون اتریوم (تقریباً ۸٫۶۵ میلیارد دلار) از گردش خارج شده است.

علاوه بر این، انتقال شبکه اتریوم به الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) از طریق ارتقای ادغام (Merge)، یکی دیگر از دلایل اصلی کاهش عرضه در گردش اتریوم بوده است؛ با توجه به اینکه هر استیک‌کننده برای کسب بازدهی، باید ۳۲ واحد ETH را در یک قرارداد هوشمند قفل کند. طبق گزارش‌ها، مجموع اتریوم‌های قفل‌شده در قرارداد هوشمند PoS آن در ۳۱ اکتبر به بالاترین سطح خود یعنی ۱۴٫۶۱ میلیون ETH رسید.

در مقابل، بیت کوین یک بلاکچین مبتنی بر الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) است که ماینرها را ملزم به حل الگوریتم‌های پیچیده ریاضی برای کسب پاداش می‌کند و به همین دلیل، با فشار فروش مداوم مواجه است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا