رمز ارز

آخرین جزییات انتشار ریال دیجیتال از زبان بانک مرکزی!

زمان مطالعه: دقیقه

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، پیش‌نویس سند ریال دیجیتال به منظور تنویر افکار عمومی و تبیین سیاست‌های بانک مرکزی در حوزه پول دیجیتال، به طور رسمی منتشر شد.
لازم به ذکر است که ریال دیجیتال اولین بار در شهریورماه سال جاری توسط هیات نظارت بر اندوخته اسکناس و در راستای اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار، به صورت رسمی منتشر شد. پس از انتشار اولیه و محدود، ریال دیجیتال منتشرشده از طریق دو بانک عامل و با جامعه کاربری کنترل‌شده مورد بهره‌برداری پیش‌آزمایشی قرار گرفت و در حال حاضر نیز، روند بررسی‌های تکمیلی جهت شروع دوره آزمایشی ادامه دارد.
طبق گزارش‌ها، بر اساس تمهیدات اندیشیده‌شده، به زودی با پیوستن بانک سوم به این پروژه، دوره اجرای پیش‌آزمایشی خاتمه یافته و با آغاز مرحله اجرای آزمایشی، دامنه استفاده، تعداد کاربران و مبلغ تخصیص‌یافته به این طرح نیز گسترش خواهد یافت. لازم به ذکر است که ورود کلیه بانک‌های عامل به این پروژه تا پایان دوره آزمایشی، از دیگر اهداف برنامه‌ریزی‌شده در اجرای آن است.
بانک مرکزی در نظر دارد همزمان با اجرای دوره‌های پیش‌آزمایشی و آزمایشی، ضمن اخذ نظرات و پیشنهادات کارشناسان و خبرگان پولی و بانکی، امکان دسترسی عموم مردم به ریال دیجیتال را نیز به صورت تدریجی فراهم کند.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه

منبع بانک مرکزی ایران

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا