عمومی

AMD از عرضه بیش از ۹۰۰ میلیون کامپیوتر در سه سال اخیر خبر داد

AMD صبح امروز کنفرانسی مطبوعاتی در قالب رویداد کامپیوتکس 2022 برگزار کرد تا پردازنده‌های کلاس دسکتاپ سری Ryzen 7000 را معرفی کند. در این کنفرانس، اعلام شد پردازنده‌های جدید تیم قرمز حداکثر ۱۶ هسته دارند و در برخی سناریوها تا ۳۱ درصد سریع‌تر از بهترین پردازنده‌ی حال‌حاضر اینتل عمل می‌کنند.

AMD می‌گوید کاربران برای استفاده از پردازنده‌های جدید سری Ryzen 7000 باید مادربردهای سری ۶۰۰ را تهیه کنند که مبتنی‌بر سوکت AM5 هستند.

مقاله‌های مرتبط:

  • AMD تراشه‌های Ryzen 7000 دسکتاپ را معرفی کرد
  • AMD مدعی شد: Ryzen 7000 تا ۳۱ درصد سریع‌تر از بهترین پردازنده دسکتاپ اینتل است

دکتر لیزا سو، مدیرعامل ای‌‌ام‌‌دی، در کنفرانس امروز اعلام کرد در سال‌های اخیر، بازار کامپیوترهای شخصی رشد درخورتوجهی تجربه و کامپیوترهای شخصی اکنون بیشتر از هر زمان دیگری در زندگی ما نقش اساسی پیدا کرده‌اند.

براساس اعلام AMD، در دو سال اخیر تعداد کامپیوترهای عرضه‌شده به بازار رشد ۲۴ درصدی را تجربه کرده است. در سال گذشته‌ی میلادی، ۳۴۹ میلیون کامپیوتر به‌دست مشتریان رسید. همچنین، بیش از ۹۰۰ میلیون کامپیوتر در سه سال اخیر روانه‌ی بازار شده است.

نوشته های مشابه

این آمار نشان می‌دهد بازار کامپیوتر روندی روبه‌رشد دارد و حتی با وجود کمبود قطعات در اثر دنیاگیری ویروس کرونا همچنان تقاضا برای کامپیوتر زیاد است.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا