تکنولوژی

بیل گیتس: بیشتر از ایلان ماسک برای تغییرات آب و هوایی کمک‌ بشردوستانه کرده‌ام

«بیل گیتس»، بنیانگذار مایکروسافت در برنامه یک یوتیوبر ادعا کرد که نسبت به «ایلان ماسک» پول بیشتری برای جلوگیری از تغییرات آب و هوایی هزینه کرده است. ماسک در پاسخ به ادعای گیتس، در توییت خود به سادگی نوشت: «افسوس!»

بیل گیتس و ایلان ماسک که در چند وقت اخیر، مشاجراتی زیادی با یکدیگر داشته‌اند، اکنون بار دیگر به درگیری لفظی خود ادامه داده‌اند. گیتس در مصاحبه‌ای با HugoDécrypte یوتیوبر فرانسوی، از سابقه خود در زمینه کمک‌های بشردوستانه در زمینه تغییرات آب و هوایی دفاع کرد و همچنین مزیت‌های خودروهای برقی تسلا را زیر سوال برد.

ادعای بیل گیتس و پاسخ ایلان ماسک

بیل گیتس

گیتس در مصاحبه خود گفت:

«من خیلی بیشتر از ایلان یا هر کس دیگری برای تغییرات آب و هوایی هزینه کرده‌ام. پول‌های زیادی برای کمک‌های بشردوستانه اهدا کرده‌ام و از شرکت‌ها حمایت می‌کنم.»

او در ادامه درباره خودروهای برقی تسلا می‌گوید:

«خودروهای برقی حدود 16 درصد از آلاینده‌ها را تشکیل می‌دهند، بنابراین ما باید برای برطرف کردن آن 84 درصد دیگر به فکر چاره‌ای باشیم.»

در مقابل، ایلان ماسک در توییتر نسبت به مواضع بیل گیتس که در آن‌ها از خودش دفاع کرده بود، به سادگی توییت کرد: «افسوس»!

بیل گیتس

در این مصاحبه، گیتس همچنین توضیح داد که مانند ریچارد برنسون بنیانگذر Virgin Group، جف بزوس بنیانگذار آمازون و ایلان ماسک، تمایلی به حضور در صنعت هوافضا نداشته، زیرا او بیشتر نگران مقابله با بیماری‌هایی مانند سرخک و مالاریا بوده است.

ماه گذشته، چت خصوصی بین این دو ثروتمند فاش شده بود که در آن، ایلان ماسک درخواست بشردوستانه گیتس را رد کرده بود، زیرا به گفته مدیرعامل تسلا، او 500 میلیون دلار علیه شرکت تسلا شرط‌بندی کرده است. در ادامه ماسک این چت‌ها را تایید کرد و توضیح داد که نمی‌تواند ادعاهای بشردوستانه بیل گیتس را جدی بگیرد. اخیرا همچنین گفته شده بود که ایلان ماسک، جف بزوس و بیل گیتس تنها در 5 ماه 115 میلیارد دلار ضرر کرده‌اند.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا