بازی

Top Gun: Maverick همچنان با قدرت بر فراز گیشه‌ سینماها پرواز می‌کند

Top Gun: Maverick همچنان با قدرت بر فراز گیشه‌ سینماها پرواز می‌کند

Top Gun: Maverick که هفته گذشته با فروش فوق‌العاده افتتاحیه علاوه بر کسب نقدهای درخشان، رضایت تماشاگران را نیز به دست آورد، در دومین آخر هفته اکران خود تنها با کاهش شگفت‌انگیز ۳۳ درصدی روبرو شد.

قسمت دوم این فیلم در روز جمعه ۲۵ میلیون دلار فروخت و پیش‌بینی می‌شود در آخر هفته دوم ۸۴.۵ میلیون دلار نیز فروش کند تا مجموع فروش داخلی خود را به مرز ۲۹۰ میلیون دلار برساند. این کمترین میزان افت در تاریخ گیشه داخلی آمریکا برای فیلمی با اکران بالای ۱۰۰ میلیون دلار به حساب می‌آید.

مطلب پیشنهادی:۳۵ فیلم معمایی که شم کارآگاهیتان را فعال می‌کنندبهترین اسرار قتل در تمام دوران
۳۵ فیلم معمایی که شم کارآگاهیتان را فعال می‌کنند

Top Gun: Maverick در اولین آخر هفته اکران خود در باکس آفیس داخلی ۱۲۶ میلیون دلار به دست آورد که با تعطیلی روز یادبود به ۱۶۰ میلیون دلار رسید. این فیلم رکورد قبلی روز یادبود را که متعلق به Pirates of the Caribbean: At World’s End بود، پشت سر گذاشت و رکورد جدیدی برای تام کروز ثبت کرد که بهترین افتتاحیه پیشین او فیلم War of the Worlds با فروش ۶۵ میلیون دلار بود. در سطح بین المللی نیز این فیلم در هفته اول اکران از مرز ۴۰۰ میلیون دلار عبور کرد.

قسمت دوم تاپ گان پس از اکران در ۴۷۳۲ سالن سینمای آمریکای شمالی در اولین آخر هفته، ۱۹ سینمای دیگر را نیز در آخر هفته دوم خود اضافه کرد. در مقایسه میزان افت فروش در هفته دوم Maverick نسبت به فیلم‌های موفق اخیر مانند Doctor Strange in Multiverse of Madness و The Batman که به ترتیب ۶۷ درصد و ۵۰.۴ درصد سقوط در آخر هفته دوم خود ثبت کرده بودند، بسیار عالی عمل کرده است.

Top Gun: Maverick

برای کمپانی پارامونت، این فیلم پنجمین (و بزرگ‌ترین) عنوان پرفروش سال بعد از اکران Scream، Jackass Forever، The Lost City و Sonic the Hedgehog 2 به حساب می‌آید. استودیو انتظار دارد مجموع فروش داخلی Maverick تا یکشنبه به مرز ۲۹۰ میلیون دلار برسد. این فیلم در حال حاضر پرفروش‌ترین فیلم داخلی تام کروز است که موفق به شکست رکورد ۲۴۳ میلیون دلاری War of the Worlds محصول سال ۲۰۰۵ شده است.

فیلم Doctor Strange in Multiverse of Madness از دیزنی بعد از فروش ۲.۶ میلیون دلاری در روز جمعه، به پنجمین آخر هفته اکران با فروش ۸.۸ میلیون دلاری نگاه می‌کند تا مجموع فروش داخلی فیلم به ۳۸۸ میلیون دلار برسد. این فیلم به کارگردانی سم ریمی به زودی از Guardians of the Galaxy: Vol.2 با فروش ۳۸۹ میلیون دلاری عبور می‌کند تا به نهمین محصول پرفروش استودیو مارول تبدیل شود. این فیلم در سطح بین المللی به مرز ۹۰۰ میلیون دلار رسیده است.

عنوان دیگری از دیزنی به نام The Bob’s Burgers Movie در دومین آخر هفته اکران با فروش ۱.۳ میلیون دلار روز جمعه در جایگاه سوم قرار خواهد گرفت. انتظار می‌رود در آخر هفته، فیلم ۴.۴ میلیون دلار بفروشد که مجموع فروش داخلی آن را به حدود ۲۰ میلیون دلار برساند.

با وجود اینکه انیمیشن The Bad Guys اکنون به صورت دیجیتالی در دسترس است، همچنان در باکس آفیس فروش خوبی دارد. این فیلم در هفتمین جمعه اکران خود ۹۳۰ هزار دلار فروخت که در آخر هفته به ۳.۳ میلیون دلار خواهد رسید. مجموع فروش داخلی این فیلم نزدیک به ۹۰ میلیون دلار است و بیش از ۲۰۰ میلیون دلار در سطح بین المللی به دست آورده است.

رتبه پنچم در اختیار فیلم Downton Abbey: A New Era است. تخمین زده می‌شود که این فیلم در سومین آخر هفته اکران ۳ میلیون دلار فروش کند و مجموع فروش داخلی خود را به ۳۵ میلیون دلار برساند. در مقام مقایسه باید گفت که اولین فیلم Downton Abbey نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار در داخل آمریکا فروش کرد.

Everything Everywhere All at Once ساخته استودیو A24 همچنان با تعریف‌های دهان به دهان خوب می‌فروشد و با کسب ۱.۹ میلیون دلار در یازدهمین آخر هفته اکران خود، مجموع فروش در داخل خاک آمریکا را به ۶۰ میلیون دلار خواهد رساند.

هفته آینده رقیب سختی برای تاپ گان از راه می‌رسد، چرا که فیلم Jurassic World Dominion در آمریکا اکران می‌شود. انتظار می‌رود این فیلم آخر همین هفته ۵۰ میلیون دلار در چند کشور جهان به دست آورد.

مطلب پیشنهادی:چگونه فیلم‌های بتمن را به ترتیب تماشا کنیم؟سیر فیلم‌های شوالیه تاریکی
چگونه فیلم‌های بتمن را به ترتیب تماشا کنیم؟


اپل داره کنسول بازی می‌سازه؟

تماشا از یوتیوب lastech پلاس

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا