عمومی

احتمال نمایش هدست واقعیت ترکیبی اپل در WWDC ۲۰۲۲ همچنان وجود دارد

گمانه‌زنی‌های زیادی درمورد تاریخ معرفی هدست‌ واقعیت‌ترکیبی اپل وجود دارد و خبرهای جدید، بیشتر روی این مورد تمرکز دارند که آیا این محصول در WWDC ۲۰۲۲ معرفی خواهد شد یا خیر. ظاهراً این محصول تا سال آینده رونمایی نخواهد شد و برخی معتقدند در رویداد WWDC امسال خبری درمورد این دستگاه نخواهیم شنید.

به گزارش 9to5mac، مینگ‌چی کو تحلیل‌گر معروف مدعی شده است اپل فعلا خبری درمورد هدست واقعیت ترکیبی خود ارائه نخواهد کرد. ازنظر وی، بعید به‌نظر می‌رسد هفته‌ی آینده در WWDC ۲۰۲۲ شاهد رونمایی از این محصول باشیم. یکی از دلایل کو برای اعلام این خبر، این است که رونمایی از آن در رویداد پیش‌ِ رو، به رقبای این شرکت فرصت خواهد داد تا از قابلیت‌های آن کپی‌برداری کنند؛ اما بنا به‌دلایلی این استدلال چندان منطقی نیست.

اول اینکه اپل اهمیتی به این موضوع نمی‌دهد که شرکت‌های دیگر از طرح‌ها یا قابلیت‌های محصولاتش استفاده کنند. هر محصولی که این شرکت معرفی کند، از ایرپاد گرفته تا آیپد، مورد کپی‌برداری شرکت‌های دیگر قرار می‌گیرد. علاوه‌براین، بحث کیفیت محصول نیز در این مورد اهمیت زیادی دارد. می‌توان با اطمینان اعلام کرد که هدست واقعیت ترکیبی اپل، اکوسیستم این شرکت را عمیق‌تر خواهد کرد و بنابراین بحث رقابت در اینجا خیلی مهم نیست.

مورد دوم این‌که اگر گزارش‌ها واقعیت داشته باشند، اولین نسل هدست واقعیت ترکیبی اپل، محصولی گران‌قیمت خواهد بود که بیشتر برای توسعه‌دهندگان طراحی شده است تا کاربران عادی. درواقع اولین نسل این هدست، دستگاهی نیست که بیشتر مردم بخواهند برای خرید آن عجله کنند.

معرفی یک هدست واقعیت ترکیبی، فرآیندی آهسته و پیوسته برای اپل محسوب می‌شود. شاید محصول نهایی این شرکت مورد توجه کاربران قرار گیرد، اما هنوز تا آن زمان فاصله‌ی زیادی داریم زیرا این شرکت ابتدا باید توسعه‌دهندگان را راضی نگه‌دارد و برای انجام این کار باید زمینه‌های لازم را فراهم کند.

توسعه‌دهندگان باید چشم‌انداز اپل را برای هدست واقعیت ترکیبی این شرکت درک کنند. آن‌ها نیاز دارند تا دید مناسبی درمورد تفکر کلی اپل در مورد چگونگی توسعه‌ی این محصول به‌دست آورند. گذراندن این مراحل باعث می‌شود پیش از معرفی محصولی که به‌طور خاص برای کاربران عادی تولید شده باشد، فاصله‌ی زیادی داشته باشیم.

اینکه اپل طراحی اولیه‌ی هدست واقعیت ترکیبی خود را دراین مرحله نشان دهد خیلی مهم نیست. توسعه‌دهندگان باید برای برنامه‌هایی که این شرکت در نظر دارد، راهنمایی دریافت کند و نیاز به محصول نهایی نیست.

سابقه‌ی مک پرو

در این زمینه می‌توان به گذشته‌ی اپل نگاهی داشته باشیم؛ هنگامی‌ که متخصصان به این شرکت اعلام کردند طراحی مک پرو خوب نیست، اپل سرانجام در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که درخواست آن‌ها را شنیده و درحال کار روی یک طرح ماژولار جدید است؛ بنابراین در آن زمان، ایده‌ای تقریبی از تفکر اپل به‌دست آوردیم و پس از گذشت دو سال شاهد معرفی محصول جدید این شرکت بودیم.

  • اپل با iPadOS 16 شکاف بین آیپد و لپ تاپ را به کمترین حد می‌رساند
  • ایرپاد پرو ۲ احتمالاً با حسگر تشخیص پوست و طراحی مشابه نسل قبل معرفی می‌شود

اپل یک‌سال بعد اعلام کرد با متخصصان وارد همکاری شده تا اطمینان حاصل کند محصول این شرکت همان‌چیزی باشد که مشتریان واقعاً به‌دنبال آن هستند. این شرکت سرانجام در WWDC ۲۰۱۹ مک‌ پرو را به‌نمایش گذاشت و پس از آن نیز شاهد عرضه‌ی این محصول به بازار بودیم.

نکته این است که پس از نمایش اولیه‌ی مک‌ پرو جدید، بسیاری از شرکت‌ها فرصت کافی برای کپی‌برداری از ایده‌ی اپل را داشتند، اما این مورد مهم نبود زیرا هر محصولی که شرکت‌های دیگر تولید کنند، مک نیست. در این‌مورد نیز با شرایط مشابهی مواجه شده‌ایم و این‌که اپل صرفاً برای جلوگیری از کپی‌برداری سایر شرکت‌ها، هدست واقعیت ترکیبی خود را در WWDC ۲۰۲۲ نمایش ندهد، منظقی به‌نظر نمی‌رسد.

آیا WWDC ۲۰۲۲ تیزری از هدست واقعیت ترکیبی اپل مشاهده خواهیم کرد؟

درحال‌حاضر نمی‌توان با قطعیت در این مورد نظر داد، اما همان‌طور که اشاره شد، استدلال‌های ارائه‌شده برای عدم نمایش هدست واقعیت ترکیبی اپل در WWDC امسال قابل‌قبول نیست. به‌هرحال منطقی است که این شرکت جزئیات محصول مورد اشاره را زودتر از موعد با توسعه‌دهندگان به‌اشتراک بگذارد و استفاده از رویکردی مشابه معرفی مک‌ پرو می‌تواند کارساز باشد.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا