عمومی

مایکروسافت برای حفظ کارمندانش حقوق و پاداش مبتنی‌ بر سهام را افزایش می‌دهد

براساس آنچه بلومبرگ می‌نویسد مایکروسافت تصمیم گرفته بودجه‌ی موردنیاز برای افزایش حقوق کارمندان را تقریباً دو برابر کند و پاداش مبتنی‌بر سهامی را که به شماری از کارکنان می‌دهد تقریباً ۲۵ درصد بالا ببرد. بلومبرگ می‌گوید این اقدام مایکروسافت تلاشی برای حفظ کارمندان و کمک به آن‌ها برای مقابله با تورم است.

مطابق اطلاعیه‌ی رسمی، طرح جدید مایکروسافت برای افزایش حقوق غالباً کارمندانی را شامل می‌شود که در اوایل تا اواسط مسیر شغلی خود به سر می‌برند. مایکروسافت می‌گوید تغییرات جدید با در نظر گرفتن آثار تورم و بالا رفتن هزینه‌های زندگی انجام می‌شود و هم‌زمان نشان می‌دهد این شرکت به‌دنبال قدردانی از «استعدادهای درجه‌‌یک» خود است.

مایکروسافت علاوه بر تلاش برای مقابله با افزایش هزینه‌های زندگی و بازار سفت‌و‌سخت مسکن در سیاتل، وارد نبرد شدیدی با شرکت‌های رقیب بر سر حفظ کارکنان زبده شده است. رقبایی نظیر آمازون، گوگل، متا و حتی برخی از استارتاپ‌ها از هر فرصتی برای جذب کارکنان با استعداد نهایت استفاده را می‌برند.

شرکت‌های حوزه‌ی فناوری طی چند وقت اخیر در زمینه‌هایی مثل امنیت سایبری، هوش مصنوعی، متاورس و رایانش ابری به‌شدت دنبال نیروهای با استعداد بوده‌اند. شرایطی که دنیاگیری ویروس کرونا ایجاد کرد باعث شد بسیاری از کارکنان به موقعیت‌های شغلی مختلف فکر کنند و یک بازنگری کلی در وضعیت زندگی‌شان انجام دهند.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، در یادداشتی که به دست رسانه‌ی بلومبرگ رسیده می‌گوید تقاضا برای جذب نیروهای با استعداد این شرکت بسیار بالا است.

درحال‌حاضر بسته‌ی حقوق مایکروسافت شامل حقوق پایه، پاداش نقدی و پاداش مبتنی‌بر سهام می‌شود. تغییرات جدید درون‌سازمانی مایکروسافت بخش قابل‌توجهی از نیروی کار این شرکت را متأثر می‌کند. این شرکت تا سال گذشته بیش از ۱۸۱ هزار نیروی کار داشت و احتمالاً این عدد امسال بیشتر شده است.

براساس اطلاعیه‌ی مایکروسافت، افزایش پاداش مبتنی‌بر سهام شامل حال کارکنان سطح ۶۷ و پایین‌تر می‌شود (ردموندی‌ها مقیاسی داخلی برای رتبه‌بندی کارکنان دارند). سطح ۶۷ آخرین مرحله قبل از تبدیل شدن کارمند به «شریک شرکت» است که حقوق بیشتری را عاید آن‌ها می‌کند. مایکروسافت می‌گوید میزان افزایش بودجه‌ی دستمزد کارکنان بسته‌ به کشورهای مختلف متفاوت خواهد بود.

مقاله‌های مرتبط:

  • گزارش مالی مایکروسافت در سه‌ماهه دوم ۲۰۲۲؛ رشد ۲۵ درصدی درآمد ویندوز
  • کارمندان مایکروسافت در سال ۲۰۲۰ چقدر حقوق گرفتند؟

مایکروسافت به مبالغ پرداختی اشاره نکرده، بنابراین فعلاً نمی‌دانیم درآمد کارکنان این شرکت بر حسب دلار قرار است چقدر افزایش یابد. مؤسسه‌ی Glassdoor می‌گوید تخمین‌هایش نشان می‌دهد یک فارغ‌التحصیل مقطع لیسانس که به‌عنوان مهندس نرم‌افزار در مایکروسافت مشغول به کار شود حدوداً ۱۶۳ هزار دلار درآمد دارد.

آمازون در اوایل امسال اعلام کرد قصد دارد به‌دلیل رقابتی شدن بازار کار حداکثر حقوق پایه‌ی کارکنان خود را بیش از دو برابر افزایش دهد و آن را از ۱۶۰ هزار دلار به ۳۵۰ هزار دلار برساند.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا