بازی

Doctor Strange 2 برترین فیلم گیشه ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ شد

Doctor Strange 2 برترین فیلم گیشه ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ شد

فیلم دکتر استرنج 2 (Doctor Strange in the Multiverse of Madness) تاکنون موفق به فتح گیشه جهانی شده بود و اکنون با پیشی گرفتن از The Batman به پرفروش‌ترین فیلم ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ نیز تبدیل شده است.

در حالی فیلم جدید تام کروز یعنی Top Gun: Maverick در این آخر هفته، فروش بسیار زیادی داشته، اما Doctor Strange 2 رتبه اول جدول باکس آفیس داخلی سال ۲۰۲۲ را به خود اختصاص داد. Doctor Strange in the Multiverse of Madness با وجود فروش ۱۶ میلیون دلاری خود در این آخر هفته، اکنون به پرفروش‌ترین فیلم ایالات متحده و جهان در سال جاری تبدیل شده است.

مطلب پیشنهادی:۱۰ فیلم ابرقهرمانی که برترین جلوه‌های ویژه را دارنداز بتمن تا اونجرز
۱۰ فیلم ابرقهرمانی که برترین جلوه‌های ویژه را دارند

جدیدترین عنوان از دنیای سینمایی مارول، اکنون بیش از ۳۷۰ میلیون دلار در داخل ایالات متحده فروش داشته و از فروش داخلی ۳۶۹ میلیون دلاری فیلم بتمن پیشی گرفت. Multiverse of Madness همچنین به فروش بسیار خوب در سرتاسر جهان ادامه می‌دهد و پس از تعطیلات آخر هفته، بیش از ۸۶۸ میلیون دلار فروش جهانی نیز داشته است.

همچنین اکنون می‌توان دکتر استرنج 2 را به عنوان دوازدهین عنوان دنیای سینمایی مارول در لیست ۵۰ فیلم پرفروش داخلی تمام دوران قرار داد. دنباله Doctor Strange در این زمینه، از عناوین دیگری مانند Spider-Man: Homecoming و Guardians of the Galaxy یا Iron Man و Thor: Ragnarok عملکرد بهتری داشته است.

دکتر استرنج 2

مطلب پیشنهادی:۵ ویژگی خاص بدن کاپیتان آمریکاسرم ابرسرباز استیو راجرز را چگونه تغییر داده است؟
۵ ویژگی خاص بدن کاپیتان آمریکا

اگر Multiverse of Madness بتواند تا پایان سال ۲۰۲۲ جایگاه خود را حفظ می‌کند، برای دومین سال متوالی یک فیلم از دیزنی و مارول رتبه اول باکس آفیس داخلی را کسب می‌کند. سال ۲۰۱۸ فیلم Black Panther و در سال ۲۰۱۹ فیلم Avengers: Endgame به این موفقیت دست پیدا کرده بودند و سال گذشته Spider-Man: No Way Home در صدر باکس آفیس داخلی قرار گرفته بود. با این حال، ماندن در رتبه اول برای Multiverse of Madness کار دشواری خواهد بود، زیرا رقابت در باکس آفیس طی چند ماه آینده بسیار سخت دنبال می‌شود.

Top Gun: Maverick از جمله فیلم‌هایی است که هم اکنون آمار فروش بسیار خوبی از خود به جای گذاشته و احتمالا تا مدتی در سالن‌های سینما اکران خواهد شد. فیلم جدید دیوید کراننبرگ با نام Crimes of the Future در ۱۳ خرداد ماه اکران خواهد شد که البته احتمال رقابت نزدیک آن با دکتر استرنج بسیار کم است. Jurassic World: Dominion مهم‌ترین رقیب آن در ماه‌های آینده محسوب می‌شود که در تاریخ ۲۰ خرداد به اکران درمی‌آید.

مطلب پیشنهادی:۵ ویژگی خاص بدن بلک ویدوشاید بیوه سیاه شبیه انسان‌ها باشد اما شرایط بدنی‌اش فرق دارند
۵ ویژگی خاص بدن بلک ویدو


Top 10: قدرتمندترین دشمنان دکتر استرنج!

تماشا از کانال یوتیوب lastech

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا