عمومی

احتمال رونمایی مک‌بوک ایر بازطراحی‌شده در WWDC 2022 شدت گرفت

در خبرنامه امروز Power On، مارک گورمن انتظارات خود را برای سخت‌افزارهای اپل شرح داد؛ سخت‌افزارهایی که احتمالاً در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان امسال (WWDC) رونمایی می‌شوند.

به‌گزارش مک رومرز، نشانه‌هایی از realityOS، سیستم‌عاملی که مدت‌ها شایعه می‌شد روی هدست واقعیت ترکیبی اپل اجرا می‌شود، در اوایل سال جاری به‌دست آمد. همین مسئله باعث شد شور و اشتیاق طرفداران AR و VR اپل بیشتر شود و فکر کنند این پروژه در سال جاری رونمایی می‌شود. البته با وجود همه‌ی شواهد، گورمن به احتمال معرفی «هدست‌های اپل» کمی محتاطانه نگاه کرده است.

گورمن پیش‌تر گزارش داده بود که احتمالاً عرضه‌ی این هدست تا سال ۲۰۲۳ به‌تعویق خواهد افتاد؛ زیرا مشکلات متعددی ازجمله مشکلات ناشی از گرم‌شدن بیش‌از‌حد تراشه و مسائل مربوط به دوربین و نرم‌افزار سر راه آن قرار دارد.

به‌گزارش گورمن، درصورتی‌که اپل سخت‌افزار جدیدی رونمایی کرد، احتمالاً اعلامیه‌های مربوط به مک در WWDC سال جاری بیشتر هستند. او می‌گوید اپل قصد داشته است مدل جدید مک‌بوک ایر با تراشه‌ی M2 را در WWDC امسال به نمایش بگذارد؛ اما به‌نظر می‌رسد مشکلات زنجیره‌ی تأمین این جدول زمانی را پیچیده کرده است:

اگر سخت‌افزاری در WWDC وجود داشته باشد، احتمالاً یکی از دستگاه‌های مک خواهد بود. این شرکت قصد دارد مک‌بوک ایر بعدی را با تراشه‌ی M2 در کنفرانس خود معرفی کند. بحران اخیر زنجیره‌ی تأمین به‌دلیل قرنطینه‌ی کرونایی چین این موضوع را پیچیده کرده است؛ اما توسعه‌دهندگان می‌گویند کارمندان اپل به‌طور فزاینده‌ای از نسل بعدی مک‌بوک ایر با اپ‌های آن استفاده می‌کنند. این امر می‌تواند نشان‌دهنده‌‌ی نزدیک‌شدن مک جدید باشد.

  • اپل زمان‌بندی برگزاری رویداد WWDC 2022 را اعلام کرد

علاوه‌بر هرگونه رونمایی سخت‌افزاری احتمالی، قرار است دوشنبه ششم ژوئن (شانزدهم خرداد) به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار جدیدی برای سیستم‌عامل‌های اپل ازجمله iOS 16 ،iPadOS 16 ،watchOS 9 ،tvOS 16 و macOS 13 در WWDC به‌نمایش گذاشته شوند.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا