رمز ارز

حرکت بعدی بیت کوین چیست؟ تحلیلگران پاسخ می‌دهند!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

با تأیید برنامه‌های فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) برای افزایش نرخ بهره، بازار ارزهای دیجیتال همچنان به حرکت جانبی خود ادامه می‌دهد. در این میان، داده‌های پلتفرم Alternative.me نشان می‌دهند که شاخص ترس و طمع، طولانی‌ترین دوره «ترس شدید» خود را از زمان سقوط بازار در مارس سال ۲۰۲۰ تجربه می‌کند.

رمزارز نیوز در اینستاگرام

آخرین اخبار، تحلیل ها و آموزش ها را در صفحه اینستاگرام رمزارز نیوز مشاهده کنید.
مشاهده
bitcoin-signs-of-a-potential-reversal
شاخص ترس و طمع بازار رمزارز.

به گزارش سایت کوین تلگراف، داده‌های بازار نشان می‌دهند که پرایس اکشن بیت‌ کوین (BTC) همچنان در یک محدوده معاملاتی قرار دارد و شاخص‌های تحلیل تکنیکال هم اطلاعات زیادی در مورد روند احتمالی ارائه نمی‌دهند.

bitcoin-signs-of-a-potential-reversal
نمودار کندل یک روزه BTC/USDT.

در ادامه، نظرات برخی از تحلیلگران در مورد چگونگی روند قیمت بیت کوین را مرور می‌کنیم.

به گفته مایکل ون ده پوپه، تحلیلگر بازار، قیمت بیت کوین سطح ۲۹،۴۰۰ دلار را پشت سر گذاشته و به سمت منطقه مقاومتی بعدی حرکت می‌کند. اگر این ارز دیجیتال بتواند سطح ۲۹،۴۰۰ دلار را حفظ کند، قیمت آن در نهایت به ۳۲،۸۰۰ دلار خواهد رسید.

bitcoin-signs-of-a-potential-reversal
نمودار کندل ۱۵ دقیقه‌ای BTC/USDT.

نکته جالب توجه در این سطوح قیمتی این است که علی‌رغم ترس شدید حاکم بر بازار، نهنگ‌ها از این فرصت برای انباشت بیت کوین با قیمت مناسب استفاده می‌کنند.

bitcoin-signs-of-a-potential-reversal
نمودار قیمت بیت کوین به همراه آدرس نهنگ‌ها.

در همین راستا، شرکت تحلیلی سنتیمنت (Santiment) می‌گوید:

تعداد آدرس‌های نهنگ‌ها (دارای ۱۰۰ تا ۱،۰۰۰ بیت‌کوین) از اواخر ماه ژانویه در حال افزایش بوده است.

به گزارش این شرکت، تعداد این آدرس‌ها نسبت به ۳ ماه گذشته، ۱۸۴ آدرس بیشتر شده است.

در این میان اما، رکت کپیتال، تحلیلگر معروف، یک چشم‌انداز نزولی را در مورد نحوه عملکرد بیت کوین پس از ظهور تلاقی مرگ ارائه کرده که در نمودار زیر مشاهده می‌شود.

bitcoin-signs-of-a-potential-reversal
نمودار کندل هفتگی قیمت بیت کوین.

به گفته رکت کپیتال، در صورتی که بیت کوین حمایت محدوده قیمتی فعلی خود را از دست بدهد، با یک افت ۴۳ درصدی مواجه خواهد شد که این روند نزولی، سطح ۲۲،۵۰۰ دلار را هدف قرار می‌دهد.

علاوه بر این، کالب فرانزن (Caleb Franzen)، اقتصاددان، نیز بر اهمیت حفظ سطوح فعلی قیمت بیت کوین تأکید کرده و گفته است که اگر بیت کوین حمایت محدوده فعلی را از دست بدهد، قیمت آن می‌تواند تا محدوده ۱۳،۸۰۰ دلار تا ۱۹،۸۰۰ دلار سقوط کند.

در حال حاضر، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال با یک افت ۱٫۷۶ درصدی نسبت به روز گذشته، به ۱٫۲۶ تریلیون دلار رسیده و میزان تسلط بیت کوین بر بازار هم برابر با ۴۵ درصد گزارش شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا