رمز ارز

برای اولین بار در تاریخ، اتریوم از بیت کوین پیشی گرفت!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ارتقای شبکه اتریوم باعث شده که برخی از تحلیلگران حدس بزنند این ارز دیجیتال ممکن است در آینده جایگاه بیت کوین را تصاحب کند. این احتمال تا حدی بعد از اینکه اتریوم برای اولین بار در تاریخ، از لحاظ حجم موقعیت‌های معاملاتی باز (open interest) در بازار قراردادهای اختیار معامله، از بیت کوین پیشی بگیرد، شدت گرفت.
داده‌های پلتفرم تحلیل ارزهای دیجیتال گلس‌نود نشان می‌دهند که در روز اول آگوست، موقعیت‌های معاملاتی باز قراردادهای اختیار معامله اتریوم در بازار Deribit به ارزش ۵.۶ میلیارد دلار از موقعیت‌های معاملاتی باز قراردادهای اختیار معامله بیت‌کوین به ارزش ۴.۳ میلیارد دلار در همه صرافی‌ها بیشتر شد.
به گفته Deribit، پیشروترین صرافی قراردادهای اختیار معامله ارزهای دیجیتال بر اساس حجم معاملات و معاملات باز، یک قرارداد اختیار معامله اتریوم نشان ‌دهنده یک اتریوم است. بر اساس قرارداد اختیار معامله put، خریداران حق دارند، اما تعهدی ندارند که دارایی پایه را به قیمت از پیش تعیین شده در همان تاریخ یا قبل از آن بفروشند. به طور کلی، خریداران put به طور ضمنی نزولی هستند، در حالی که دید معامله‌گر call صعودی است.
پیشتازی اتریوم در برابر بیت کوین در بحبوحه رشد مداوم این دارایی محبوب است که به نظر می‌رسد با به‌روزرسانی Merge تقویت شده است. بیشتر سرمایه‌گذاران روی این به‌روزرسانی حساب کرده‌اند و انتظار دارند که تا حدی منجر به کاهش انتشار ETH و جذابیت این دارایی به عنوان یک ابزار ذخیره ارزش شود.
شایان ذکر است این به‌روزرسانی، بلاکچین اثبات کار فعلی اتریوم (PoW) را با یک بلاکچین اثبات سهام (PoS) به نام زنجیره Beacon ادغام می‌کند. این انتقال برای قیمت اتریوم مثبت تلقی می‌شود. به طور کلی، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران و کارشناسان بازار روی آینده اتریوم شرط‌بندی کرده‌اند، به‌ویژه با وجود شرایط تورمی بالا. با این حال، مشخص نیست چقدر طول می‌کشد تا تاثیر ارتقاء Merge روی قیمت اتریوم نمود پیدا کند.

منبع فاین بولد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا