رمز ارز

فرش قرمز بایننس برای ایرانی‌های خارج از کشور!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تیم تحقیقاتی صرافی بایننس در مصاحبه جدید خود، در مورد خدمات‌دهی به کاربران ایرانی توضیحاتی را ارائه داده ‌‌است.
چاگری پویراز (Chagri Poyraz)، از اعضای تیم بایننس، اظهار داشته که این صرافی به خدمات‌رسانی به مشتریان ایرانی خارج از ایران ادامه می‌دهد؛ چون انجام این کار، نقض تحریم‌های ایالات متحده نیست.
پویراز می‌گوید:

از نقطه نظر تحریم‌ها، شهروندان ایرانی مقیم خارج از ایران حتی تحت قوانین OFAC (دفتر کنترل دارایی‌های خارجی ایالات متحده – آژانسی که تحریم‌ها را اجرا می‌کند) نیز قرار نمی‌گیرند. اگر کاربری از کره شمالی یا سوریه باشد، موضوع بحث، تحریم‌های سازمان ملل است و در هر جایی که تحریم‌های سازمان ملل به رسمیت شناخته شوند، قابل اجرا هستند. اما اگر تحریم‌های ایالات متحده، یعنی ایران و کوبا باشد، فقط بر اساس قوانین ایالات متحده اعمال می‌شوند. و این تحریم‌ها هرگز برای اتباع ایرانی مقیم خارج از این کشور، اعمال نخواهند شد. انجام این کار غیرقانونی است.

وی افزود:

اگر از هر بانکی بپرسید که آیا برای کاربران ایرانی که در یک کشور دیگر یا ایالات متحده زندگی می‌کنند، حساب باز می‌کنند یا خیر، پاسخ مثبت خواهد بود. اما در مورد ایرانیان مقیم ایران، ما همه اقدامات (عدم ارائه خدمات) را انجام می‌دهیم. بله، همیشه راه فرار وجود دارد، اما ما آن راه‌های فرار را پیدا می‌کنیم و کنترل‌های خود را ارتقا می‌دهیم.

این هفته، گزارش‌هایی هم منتشر شد مبنی بر این‌که صرافی کراکن (Kraken) احتمالاً با جریمه‌هایی از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا مواجه خواهد شد؛ زیرا این صرافی به کاربران ایرانی اجازه استفاده از پلتفرم خود را داده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا