رمز ارز

رمزریال، ابزاری برای تبادلات مالی با روسیه!

زمان مطالعه: دقیقه

نماینده دومای روسیه در نشست خبری امروز با موضوع برگزاری نخستین اجلاس بین‌المللی انجمن‌های رمزارز، در پاسخ به این سوال که «با راه‌اندازی رمزریال در ایران، آیا امکان تبادلات مالی بر پایه رمزریال با روسیه وجود دارد؟»، گفت:

در روسیه هم به صورت فشرده در حال راه‌اندازی روبل ارز هستیم و بناداریم با روبل ارز فعالیت کنیم و همچنین، تبادلات بر پایه رمزریال جذاب است.

الکساندر براژونیکوف، رییس انجمن بلاکچین روسیه، گفت:

بانک‌های ایرانی در حال حاضر در روسیه فعال هستند و فعالیت دارند و براساس اطلاعاتی که به دست آوردیم، امکان استفاده از رمزریال برای روسیه وجود دارد.

وی با بیان این‌که زمینه همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه رمزارزها فراهم شده، اعلام کرد که در این زمینه مسأله بسیار مهم، امنیت و اعتماد است. او افزود:

هر دو کشور باید بتوانند اعتماد کامل برای انجام این کار را داشته باشند و مطمئن شویم که تبادلات با رمزارزها هیچ ضرری برای کشورها ندارد.

رییس انجمن بلاکچین روسیه افزود:

جلسات درباره همکاری با ایران در این حوزه، قبل از فراگیری کرونا آغاز شده بود و علت اینکه امروز این مذاکرات را ادامه می‌دهیم، شرایط روسیه پس از علمیات ویژه در اوکراین نیست، بلکه کرونا وقفه‌ای در برگزاری این جلسات ایجاد کرده بود.

منبع خبرگزاری ایلنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا