رمز ارز

انتقادات از هلیوم بر سر چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

انتقاد اخیر نویسنده و کارآفرین، لیرون شاپیرا، در مورد پروژه‌ بلاکچین هلیوم، بحث داغی را در مورد چشم‌انداز بلندمدت این شرکت به راه انداخته است.
هلیوم که در سال ۲۰۱۳ تأسیس شد، یک بلاکچین متمرکز بر اینترنت اشیا (IoT) است که قصد دارد یک شبکه‌ مخابراتی بی‌سیم همتابه‌همتای غیرمتمرکز را از طریق فناوری شبکه‌ ماشینی خود راه‌اندازی کند.
در تاریخ ۲۶ جولای در قالب یک پست توییتری، شاپیرا، منتقد جدی Web3، صدها میلیون دلار سرمایه‌گذاری در هلیوم را زیر سؤال برد. او به داده‌هایی اشاره کرد که نشان می‌دهند، کسب درآمد از داده‌ این پروژه، فقط برابر ۶۵۰۰ دلار در ماه بوده و اظهار داشت که فقدان کامل تقاضای کاربر نهایی برای هلیوم نباید تعجبی داشته باشد.
امیر حلیم، بنیان‌گذار هلیوم در پاسخی طولانی به این انتقادات گفت: چرا فقط ۶۵۰۰ دلار کسب درآمد از داده؟ برخلاف شبکه‌های سلولی، میلیون‌ها دستگاه وجود ندارند که بتوانند به هلیوم متصل شوند. او خاطرنشان کرد که هدف این پروژه برای توسعه‌ یک شبکه‌ اینترنت اشیای ایمن، غیرمتمرکز و ارزان، کار آسانی نیست و پیش‌بینی کرد که انجام این کار می‌تواند پنج تا ۱۰ سال طول بکشد.
یکی از کاربران توییتر در پاسخ به این انتقادات نوشت:

هرچند برخی انتقادات به هلیوم معتبر هستند، اما ایجاد یک شبکه‌ متشکل از میلیون‌ها گره با پروتکل‌های مختلف که تمام جهان را پوشش می‌دهد، کار ساده‌ای نیست و اگر هلیوم موفق به این کار شود، انقلابی بی‌نظیر را در شبکه‌ اشتراک‌گذاری داده‌ها ایجاد کرده است.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان

فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه
منبع کوین تلگراف

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا