تکنولوژی

قابلیت پرداخت اقساطی هزینه‌های کاربران به اپل پی و اپلیکیشن Wallet خواهد آمد

اپل در کنفرانس توسعه‌دهندگان ۲۰۲۲ خود از قابلیت‌های جدید نرم افزاری متعددی در iOS 16 رونمایی کرده است. یکی از مهم‌ترین آن‌ها، ویژگی Apple Pay Later است که از طریق اپلیکیشن Wallet فراهم شده است و کاربران به لطف آن می‌توانند هزینه‌های خود را در قالب چندین قسط پرداخت نمایند.

سرویس پرداخت اقساطی هزینه‌ها در تمامی فروشگاه‌هایی که از اپل پی پشتیبانی می‌کنند، قابل استفاده خواهد بود. طبق جزئیات ابتدایی منتشر شده از سوی اپل، هر کاربر می‌تواند مبلغ کالاها یا خدمات دریافت شده را در قالب ۴ قسط و در طی ۶ هفته بازپرداخت نماید. لازم به ذکر است که این ویژگی بدون هیچ نرخ سودی ارائه شده است و مشترکین آن نیازی به پرداخت بهره برای قسط‌های خود نخواهند داشت.

طبق اطلاعات نمایش داده شده در تصاویر کنفرانس WWDC 2022، هر کاربر باید یک چهارم مبلغ کل خرید خود را در طرح Apple Pay Later در هنگام ثبت سفارش پرداخت نماید. پس از آن، هر قسط با فاصله زمانی ۲ هفته‌ای در نظر گرفته شده است. هنوز اطلاعات بیشتری درباره این سرویس از جمله امکان تغییر میزان قسط‌ها توسط کاربر، وجود ندارد؛ اما به نظر می‌رسد که ویژگی مهمی هم برای کاربران هم خرده‌فروشی‌ها خواهد بود. همچنین فروشگاه‌های آنلاین به لطف شبکه مسترکارت می‌توانند قابلیت گفته شده را در اختیار مشتریان خود بگذارند.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا