تکنولوژی

گزارش اردیبهشت ماه نوبیتکس از بازار رمزارزها: از محبوبیت شیبا تا میلیون‌ها معامله موفق

بر اساس گزارش اردیبهشت ماه نوبیتکس از بازار رمزارزها، شیبا جای دوج‌کوین را در معاملات کاربران رمزارزی گرفته و 20 درصد از معاملات رمزارز کاربران ایرانی را به خود اختصاص داده است.

براساس داده‌های گزارش ماهانه نوبیتکس، در پایان اردیبهشت‌ماه، 20درصد از سبد دارایی‌های موجود در کیف پول کاربران ایرانی این پلتفرم مبادله رمزارز، به شیبا اختصاص داده شده است.

نوبیتکس بعد از انتشار گزارش سالانه خود، انتشار گزارش وضعیت بازار به صورت ماهانه را آغاز کرده و در اولین قدم، گزارش اردیبهشت‌ماه 1401 را منتشر کرده است که داده‌هایی از موجودی کیف پول کاربران این پلتفرم، تعداد معاملات انجام شده برای هر رمزارز و همچنین میزان بازدید صفحات رمزارزهای مختلف در سایت نوبیتکس را به همراه دارد.

شیبا؛ رمزارز مجبوب در بین ایرانی‌ها

رمزارز شیبا اینو در گزارش ماه اردیبهشت نوبیتکس، به عنوان محبوب‌ترین رمزارز بین کاربران ایرانی در این ماه به چشم می‎خورد. این تغییر تا جایی است که 20.6درصد دارایی کاربران نوبیتکس که در کیف‌پول این پلفترم نگهداری می‌شود، به شیبا اختصاص دارد.

بر اساس این گزارش، فانتوم با سهم 17.8درصدی و اکسی با سهم 15.1درصدی در رتبه‌های بعدی هستند و مانا، سند و ماتیک در ادامه به چشم می‌خورند. به جز شیبا، پنج رمزارز دیگری که در صدر این فهرست قرار گرفته‌اند، همگی به تازگی به جمع رمزارزهای پشتیبانی شده در نوبیتکس اضافه شده‌اند.

6.9میلیون معامله موفق در اردیبهشت‌ماه

نوبیتکس در گزارش اردیبهشت‌ماه خود اعلام کرده حدود شش میلیون و 885هزار معامله موفق در دومین ماه سال 1401 انجام شده که این رقم نسبت به فروردین‌ماه حدود 4.4درصد کاهش پیدا کرده است. در روزهای مختلف اردیبهشت‌ماه به طور میانگین روزانه 222هزار معامله انجام شده که کمترین آنها مربوط به سوم اردیبهشت با حدود 110هزار معامله و بیشترین آنها در 22اردیبهشت با نزدیک به 490هزار معامله بوده است.

شیبا، تتر و دوج‌کوین؛ پرمعامله‌ترین رمزارزها

از کل معاملات اردیبهشت‌ماه نوبیتکس، 91درصد مربوط به بازارهای ریالی و 9درصد مربوط به بازارهای تتری بوده است. به همین خاطر معاملات بازارهای ریالی این پلتفرم، تعیین کننده نهایی پرمعامله‌ترین رمزارزها هستند.

همچنین بر اساس گزارش نوبیتکس 14.5درصد معاملات ریالی، برای خرید و فروش شیبا انجام شده و تتر با سهم 12.4درصدی و دوج‌کوین با سهم 11.2درصدی از معاملات ریالی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در بازارهای تتری شرایط متفاوت است. در این بازارها بیت‌کوین 12درصد معاملات را به خود اختصاص داده است.

علاوه بر این، دوج‌کوین 9.8درصد و ترون 9.7درصد در بازارهای تتری نوبیتکس سهم دارند. از نظر مجموع معاملات انجام شده در بازارهای ریالی و تتری، دوج‌کوین با 965هزار معامله در رتبه اول قرار گرفته و تتر با 781هزار معامله و دوج‌کوین با 764هزار معامله در رتبه‌های دوم و سوم ایستاده‌اند. ترون و فانتوم از دیگر رمزارزهایی هستند که تعداد معاملات آنها در اردیبهشت‌ماه بالا بوده است.

سرمایه‌گذاری در روز تعطیل

این گزارش همچنین بیانگر آن است که کاربران نوبیتکس در اردیبهشت‌ماه، در مجموع 20میلیون و 83هزار مرتبه به صفحات بازارهای این پلتفرم مراجعه کرده‌اند. براساس گزارش نوبیتکس این رقم نسبت به فروردین‌ماه 13درصد کاهش داشته که با توجه به تعطیلات عید و افزایش معمول بازدید سایت‌ها در این روزها، کاهش بازدید در ماه دوم سال طبیعی به نظر می‌رسد.

آنطور که گزارش اردیبهشت‌ماه نوبیتکس نشان می‌دهد کاربران این پلتفرم در روزهای تعطیل یعنی پنجشنبه و جمعه علاقه و زمان بیشتری برای رصد بازارها دارند. چراکه عموما هر هفت روز یکبار در روزهای پنجشنبه و جمعه شاهد افزایش نسبی میزان بازدید صفحات بازارها در سایت نوبیتکس هستیم.

بیشترین تعداد بازدید روزانه در این ماه مربوط به پنجشنبه هشتم اردیبهشت‌ است که در آن صفحات بازارهای نوبیتکس یک میلیون و 300هزار بازدید را ثبت کرده‌اند.

بیت‌کوین؛ ترند اصلی بازار

هرچند شیبا از نظر تعداد معاملات و همچنین دارایی موجود در کیف‌ پول کاربران نوبیتکس رتبه اول را به خود اختصاص داده، اما براساس گزارش اردیبهشت‌ماه نوبیتکس، هنوز حواس خیلی از سرمایه‌گذاران ایرانی به بیت‌کوین است. چراکه از نظر میزان بازدید صفحات بازارهای نوبیتکس، بیت‌کوین در رتبه اول قرار گرفته است.

در اردیبهشت‌ماه، صفحه بازار بیت‌کوین در سایت نوبیتکس دو میلیون و 870هزار مرتبه بازدید شده است. دوج‌کوین با دو میلیون و 720هزار بازدید و شیبا با دو میلیون و 592هزار بازدید ماهانه در رتبه‌های بعدی قرار دارند. صفحات بازارهای تتر و ترون از دیگر صفحاتی هستند که کاربران نوبیتکس توجه ویژه‌ای به آن نشان داده‌اند.

کاربرانی که بازارهای تتری را دنبال می‌کنند، 40درصد توجه خود را به بیت‌کوین اختصاص داده‌اند اما در بین بازارهای ریالی همچنان دوج‌کوین و شیبا پربازدیدترین بازارها هستند و بیت‌کوین در رتبه سوم قرار گرفته است.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا