عمومی

کلکسیون تصاویر فضاپیمای Inspiration4 در قالب NFT روی پنل‌های OLED شفاف ال‌جی به‌نمایش درآمدند

شرکت کره‌ای ال‌جی با همکاری رفیک آنادول (Refik Anadol)، هنرمند ترکیه‌ای‌آمریکایی، NFTهای او را ازطریق تلویزیون‌های شفاف OLED به‌نمایش گذاشت.

  • شیائومی از تلویزیون ۸۶ اینچی ES Pro با وضوح 4K و روشنایی ۱۰۰۰ نیت رونمایی کرد

مجموعه NFT «خاطره‌ای مهم برای بشر» (An Important Memory for Humanity) مجموعه‌ای از اطلاعات جمع‌آوری‌شده از مسافران پرواز فضایی Inspiration4 است؛ اطلاعاتی منحصر‌به‌فرد شامل صدا و ویدئو و نیز اطلاعات سلامتی مسافران مأموریت فضایی مذکور که در طول پرواز ضبط شده‌اند.

تلویزیون OLED شفاف ال‌جی

با استفاده از تلویزیون‌های شفاف ال‌جی اطلاعات همانند هولوگرافیک‌هایی در هوا شناور خواهند بود

مقاله‌های مرتبط:

  • ال جی احتمالاً در تلویزیون‌های OLED سال ۲۰۲۳ از میکرولنز استفاده می‌کند
  • ال جی تلویزیون مفهومی شفاف 55 اینچ OLED را در CES 2021 به نمایش گذاشت

آنادول با این همکاری و استفاده از تلویزیون‌های OLED شفاف، قصد دارد هم‌زمان اطلاعاتی که از انسان‌ها در فضا ضبط شده است، درکنار پیشرفت تکنولوژیکی حیوان ناطق به‌نمایش درآورد. درواقع با استفاده از تلویزیون‌های شفاف ال‌جی، محتوا به‌صورت شناور و هولوگرافیک‌مانند در هوا نمایش داده می‌شوند. علاوه‌براین، برای ساخت حس‌و‌حال هنری از جلوه‌های ضربان قلب و دیتای سونوگرافی استفاده شده است. آنادول دراین‌باره می‌گوید:

نمایشگرهای OLED شفاف به‌خوبی می‌توانند به‌منظور ارتباط روح و کالبد اثر استفاده شوند؛ مخصوصاً نمایشگرهای شفاف ال‌جی که به‌واسطه‌ی مدیوم بسیار جذابشان، آن‌سوی اطلاعات نمایش‌داده‌شده قابل‌مشاهده خواهد بود و تجربه‌ای هولوگرافیک را رقم خواهد زد. گویی که با هوش مصنوعی در حال تعامل هستید.

اخیراً مجموعه «خاطره‌ای مهم برای بشر» با قیمت ۶٫۲ میلیون دلار به‌حراج گذاشته شده و قرار است ۳۰ درصد از درآمد حاصل از فروش مجموعه به بیمارستان تحقیقاتی اطفال سنت‌جود اهدا شود.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا