بازی

نیاز فوری به پزشک درطول پرواز

نیاز فوری به پزشک درطول پرواز

سلب مسئولیت: lastech صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

اگر دقت کرده باشید، می‌دانید هنگام رزرو بلیط هواپیما، قوانینی درباره سلامتی مسافران به شما نشان داده می‌شود. هنگام پرواز و در هواپیما ممکن است مسافران زیادی حضور داشته باشند و به دلایل مختلف، ممکن است این‌افراد به کمک‌های پزشکی نیاز پیدا کنند. اگر کودکان یا افرا مسن‌تر همراه شما باشند یا بخواهید با خانواده سفری هوایی را تجربه کنید، قطعا دانستن درباره این‌موارد برای شما اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

به‌نظر شما هنگامی که در هواپیما هستید و به خدمات پزشکی نیاز پیدا می‌کنید، چه باید بکنید؟ اگر قرار است با هواپیما سفر کنید یا دوست دارید درباره خدمات پزشکی در هواپیما‌ها و ایرلاین‌های مختلف بدانید، حتما این‌مقاله را خوانده و آن را با دیگران نیز به اشتراک بگذارید.

اشتراک این‌مطلب شروع مناسبی برای مکالمه شما با دوستان و همکاران درباره این‌موضوع خواهد بود. پس همین حالا، مطلب را برای آن‌ها ارسال کنید و از آن‌ها بخواهید تا نظر خود را به شما انتقال دهند. موضوع را بررسی کوتاهی درباره آمار‌های پزشکی در پرواز‌های مختلف آغاز می‌کنیم.

آمار و ارقام درباره وضعیت‌های اضطراری

معمولا مسافرانی که با هواپیما سفر می‌کنند، باید موارد اولیه سلامتی را داشته باشند و افرادی که بیماری‌های خاص داشته یا با مشکلاتی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، با هواپیما سفر نمی‌کنند یا شرایط خاصی برای آن‌ها درنظر گرفته می‌شود.

همین موضوع و آمار کم مشکلات پزشکی و مواردی مانند آن، باعث شده تا ایرلاین‌ها یا شرکت‌های هواپیمایی بخش خاصی از هواپیما را به پزشکان یا تجهیزات مناسب این‌موضوع اختصاص ندهند. آمار دقیق و مشخصی هم از فوریت‌های پزشکی در پرواز‌های مختلف به‌صورت دقیق و رسمی منتشر نمی‌شود. در سال 2013 مجله پزشکی نیوانگلند، مطلبی را درباره این‌موضوع منتشر کرد.

در این‌مطلب نوشته شده بود که به‌ازای هر یک میلیون مسافر هواپیما، 16 مورد موقعیت اورژانسی پزشکی پیش آمده است. شرکت لوفتهانزا نیز آمار مشابهی را منتشر کرده که در آن می‌توان دید به‌ازای هر یک میلیون مسافر، حدود 25 تا 100 مورد اورژانسی در هواپیما رخ داده است.

نیاز فوری به پزشک درطول پرواز - lastech

اقدامات اولیه هنگام نیاز فوری به پزشک درطول پرواز

اگر رزرو بلیط هواپیما انجام داده‌اید و می‌خواهید با هواپیما سفر کنید، بهتر است بدانید که هنگام مشکلات و فوریت‌های پزشکی باید چه اقداماتی را انجام دهید. معمولا در هواپیما‌ها لوازم کمک‌های اولیه و برخی دارو‌ها وجود دارد تا مسافران و کارکنان ایرلاین بتوانند در موقعیت‌های لازم از آن‌ها استفاده کنند.

آموزش‌‌های مناسبی نیز به مهمان‌داران در این‌زمینه داده می‌شود تا آن‌ها آمادگی لازم برای ارائه خدمات عمومی و اولیه را داشته باشند. با همه این‌موارد بهتر است هنگامی که به‌صورت فوری به پزشک نیاز دارید، در اولین فرصت یکی از مهمان‌داران یا خدمات پرواز را از این‌موضوع باخبر کنید. همان‌طور که گفته شد، آمار موقعیت‌های اورژانسی در هواپیما‌ها بسیار پایین بوده است؛ اما بهتر است سهل‌انگاری نکنید و سریعا افراد مسئول را از وضعیت خود، هم‌سفران یا دیگر مسافران مطلع کنید.

استفاده از کمک پزشک یا افراد متخصص در هواپیما

شاید این‌جمله را در فیلم‌ها شنیده باشید که گاه مهمان‌داران از مسافرانی که تخصص پزشکی دارند کمک بخواهند. اگر شانس با شما باشد، ممکن است در پرواز شما پزشک یا پرستارانی حضور داشته باشند و به کمک شما و مهمان‌داران در این‌شرایط بیایند. برای دریافت کمک از دیگران بهتر است مشکلات خود را با مهمان‌داران درمیان بگذارید. سعی نکنید ساده از کنار مشکلات رد شوید تا آن‌ها به مشکلات حاد تبدیل شوند.

استفاده از مهمان‌داران و آموزش‌های آن‌ها

معمولا به مهمان‌داران و کارکنانی که در پرواز حضور دارند، آموزش‌های اولیه داده می‌شود. این‌آموزش‌ها کمک می‌کند تا آن‌ها بتوانند افراد با شرایط خاص را برای مدت‌زمان خاصی در شرایط بهتر نگه دارند تا هواپیما به فرودگاه یا جای مناسبی برسد. برخی ایرلاین‌ها یا همان شرکت‌های هواپیمایی سعی کرده‌اند تا با پزشک راه ارتباط خاصی برقرار کنند تا در این‌مواقع پزشک به مهمان‌داران موارد اولیه را بگویید.

نیاز فوری به پزشک درطول پرواز - lastech

این‌کار باعث می‌شود تا مسافری که دچار مشکل شده، برای مدتی امکان دریافت خدمات اولیه را داشته باشد و بتواند از توصیه‌های پزشک استفاده کند. برخی دارو‌ها و موارد کمک‌های پزشکی در هواپیما‌ها وجود دارد و مهمان‌داران با راهنمای پزشک به‌صورت تلفنی یا آنلاین می‌تواند آن‌ها را در اختیار مسافران یا همراهان او قرار دهد.

استفاده از راهنما‌های پزشکی

اگر هواپیما به شما اینترنت وای‌‎فای ارائه کرده، هنگام بروز مشکلات فوری پزشکی برای شما یا دیگران مسافران می‌توانید درباره آن‌ها جستجو کرده و اقدامات اولیه را لازم را انجام دهید. دقت داشته باشید، برخی از موارد مهم سلامتی در توضیحات اولیه مهمان‌داران مطرح شده و درباره آن‌ها توضیح می‌دهند. برای این‌که بتوانید از خدمات و امکانات هواپیما برای چنین شرایط بهتر استفاده کنید، حتما آن‌ها را بادقت گوش کنید تا بدانید.

شما باید قبل از رزرو بلیط هواپیما و خرید نهایی حتما توصیه‌های پزشکی را در سایت خرید بلیط هواپیما مطالعه کرده باشید. یکی از بهترین سایت‌ها برای رزرو انواع بلیط هواپیما، علی بابا است که اطلاعات خوبی را در این‌زمینه دراختیار شما قرار می‌دهد. اگر شرایط ویژه‌ای دارید و می‌خواهید از خدمات خاص فرودگاه و هواپیما بهره‌مند شوید، حتما مسئولین و مهما‌نداران را هنگام سوار‌شدن از آن‌ها مطلع کنید.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا