رمز ارز

علت اصلی سقوط شبکه ترا از زبان برنامه‌نویس آن!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از برنامه‌نویسان اصلی شبکه ترا بدون افشای نام و با عنوان مستعار آقای B در مصاحبه با رسانه کره‌ای JTBC مدعی شده است که پروتکل Anchor از ابتدا برای ارائه نرخ بهره ۳٫۶ درصد طراحی شده بوده، اما تنها به‌قصد جذب سرمایه‌گذاران بیشتر، یک هفته قبل از انتشار این نرخ را تا ۲۰ درصد افزایش داده است. این برنامه‌نویس گفته که از بالا رفتن نرخ بهره تا این حد، اطلاعی نداشته است. او اشاره کرده است که پلتفرم ترا تنها با نرخ بهره ۳٫۶ درصد می‌تواند پایدار بماند.
آقای B گفته که یک هفته پیش از انتشار او و دیگر برنامه‌نویسان متوجه تغییراتی در سیستم شدند که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌داد به‌ازای قفل‌کردن استیبل کوین‌های خود در پروتکل Anchor به سود بسیار بالای ۲۰ درصد دسترسی داشته باشند. وی گفته که پیش از انتشار پروتکل در آوریل ۲۰۱۹ در خصوص بالا بودن نرخ بهره به دو کوان، مدیرعامل ترا، هشدار داده اما او توجهی به آن نشان نداده است.
تحقیقات در کره جنوبی در خصوص تخلفات دو کوان آغاز شده و او به جلسه پارلمان این کشور در ماه می احضار شد. نتایج تحقیقات نشان می‌دهند که او آزمایشگاه Terraform را درست چند روز قبل از سقوط لونا منحل کرده است. مقامات کره جنوبی در هفته‌های گذشته، احضاریه‌هایی را هم برای کارمندان Terraform جهت تحقیق از آن‌ها در خصوص احتمال دست‌کاری عمدی در قیمت و نیز فهرست‌بندی مناسب توکن‌ها صادر کرده است. دولت کره جنوبی اخیرا نظارت‌ها و قوانین خود را در حوزه ارزهای دیجیتال بیشتر کرده است.

۵۰ هزار شیبا هدیه

تو صرافی ارز پلاس، ترید کن و جایزه بگیر!
شروع کن
منبع کوین تلگراف

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا