تکنولوژی

صندلی و مبلمان اداری و نقش آن در دکوراسیون اداری

این روزها صندلی و مبل اداری را باید یکی از مهم ترین عناصر در طراحی دکوراسیون داخلی بدانید. زیرا با کمک آن ها می توان به راحتی فضایی کاملا خلاقانه و نو را به وجود آورد. البته در این مسیر، پیشرفت تکنولوژی نیز بی تاثیر نبوده و باعث شده تا مدل های بسیار جسورانه ای مورد استفاده قرار گیرد. در واقع نه تنها از این عنصر به جهت متفاوت کردن فضا کمک میگیرند، بلکه کاربران برای برقراری ارتباطات درون سازمانی و افزایش میزان بهره وری هم به سراغ آن میروند. این روزها طراحان دکوراسیون داخلی از مبلمان اداری به عنوان عنصری برای ساخت محیطی شاد و سرزنده توام با آرامش خیال یاد می کنند.

اگر می خواهید یک دکوراسیون اداری خاص و آرامش بخش را به کارکنان خود هدیه دهید و از طرفی محیطی متفاوت و جذاب را ایجاد نمایید، صندلی و مبلمان اداری مناسب را برگزینید.

تاثیر صندلی مبلمان اداری در دکوراسیون اداری

در این مسئله هیچ شکی نیست که در اولین لحظه از ورود به یک محیط اداری، آن چیزی که توجهات را به سمت خود جلب می کند، مبلمان اداری و البته نحوه چیدمان آن است. در واقع شما باید صندلی و مبلمان اداری را همواره در راس توجهات بدانید زیرا بیشترین فضا از یک محیط را در اختیار دارند و از همین رو به عنوان عناصر مهم و اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی شناخته می شوند.

مطمئنا در محیط کاری  تان اولین چیزی که تعیین می کنید، جایگاه و چگونگی چینش مبلمان اداری است. اما نکاتی وجود دارد که در حین طراحی باید به آن توجه داشته باشید. این نکات عبارتند از:

عمل هوشمندانه

در ابتدا گفتیم؛ مبلمان اداری محوریت اصلی انتخاب سایر وسایل اداری هستند؛ پس باید در انتخاب آنها کاملا هوشمندانه عمل نمائید. این روزها به وفور مشاهده می شود که محیط کاری از فضای بسیار کمی برخوردار است، اما طراحان آنقدر درست از مبلمان و صندلی اداری، پارتیشن ها و قفسه ها استفاده می کنند که بیشترین کارآیی را داشته باشد. پس حتما در اندازه مبلمان اداری و مقدار فضایی که اشغال می کند، بسیار اهمیت دارد.

در این میان نباید از اهمیت رنگ ها غافل شوید. رنگ ها مهم ترین عنصر طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می آیند و تاثیری مستقیم بر روح و روان کارکنان و میزان بهره وری آنان دارد. اگر میخواهید در طراحی دکوراسیون اداری خود عملکردی موفق داشته باشید، حتما با متخصصان و کارشناسان فعال و باتجربه در این حوزه مشورت نمایید.

توجه به نحوه چیدمان مبلمان

میدانید که مبلمان اداری میتواند حجم بالایی از محیط کاری را اشغال کند. پس نحوه چیدمان آن از آن چیزی که فکر می کنید، پر اهمیت تر است! چیدمان مناسب کمک می کند تا دسترسی به بخش های مختلف اداره برای کارکنان آسان تر شود و از طرفی آزادی عمل بیشتری در حین انجام کارهای خود داشته باشند. به خاطر بسپارید؛ مبلمان اداری اگر متناسب با فضای کار خریداری شده باشد اما از چیدمان مناسبی برخوردار نباشد، نمیتواند کارآیی لازم را از خود نشان دهد.

شکل مبلمان اداری

این مسئله را در خاطر داشته باشید که امروزه در دنیای پیشرفته ای زندگی می کنیم، دنیایی که هر لحظه در حال تغییر بوده و روشی جدید را برای داشتن یک زندگی جذاب به ما معرفی می کند، پس هیچ اجباری نیست که مبلمان خود را محدود به اشکال مستطیلی، دایره ای و یا مربعی نمایید. این روزها شکل های متنوعی از مبلمان اداری در بازار موجود است که در ایجاد یک فضای منحصر به فرد با هویتی خاص تاثیری غیرقابل انکار دارد. برای خرید مبلمان اداری خود باید فاکتورهای متعددی اعم از روحیه کارکنان و تاثیرات مطلوب فضا بر کار کارمندان را در نظر بگیرید.

از طرفی نباید از این موضوع که شکل کاری شرکت شما به چه صورت است؛ اینکه آیا باید همواره کارهای گروهی، جمعی یا غیره داشته باشید و یا از تحرکات درون سازمانی کمتری برخوردارید. مطمئنا برایتان تعجب برانگیز خواهد بود اگر بدانید تمامی این ها می تواند در دکوراسیون اداری و انتخاب صندلی و مبلمان اداری تاثیرگذار باشد.

استفاده از صندلی اداری راحت و مناسب

شما به عنوان مدیر یک کسب و کار باید همواره سلامتی جسمی کارمندان خود را اولویت بدانید. در نتیجه این مسئله بر تصمیم گیری های شما نیز تاثیرگذار خواهد بود. زمانی که یک کارمند به طور مرتب ناراحتی و تنش را متحمل شود، مطمئنا حواس پرت خواهد شد. انتخاب صندلی و مبلمان اداری راحت به آنها این اجازه را می دهد تا در طول روز حالت های مختلفی از نشستن را تجربه نمایند و حتی در جلسات کاری تمرکز بالاتری داشته باشند. چه بسا که این مسئله میتواند بر انگیزه آنها برای سپری کردن زمان در محل کار نیز نقشی موثر ایفا کند.

صندلی های مدیریتی

صندلی های مدیریت از نظر سایز و ابعاد در مقایسه با سایر صندلی های اداری بزرگ تر هستند از این رو برای جانمایی، نیازمند فضایی بزرگ تر هستند.

صندلی های مدیریتی، بیشتر اوقات، صندلی های چرمی بزرگ با تکیه گاه و پشتی بلند و بازوهایی کشیده پشت میز اداری هستند. برخی از صندلی ها  قابلیت تنظیم ارتفاع نیز دارند. صندلی های مدیریتی معمولاً از جنس چرم هستند و از این  رو صندلی هایی بسیار مقاوم و با کیفیت  هستند. همچنین اگر از آنهای خوب نگهداری شود ، بیش از ۵ سال دوام خواهند داشت.

صندلی های مدیریتی بسته به کیفیت و  مرغوب بودن مواد و متریال ساخت ، بسیار گران قیمت هستند. همچنین  این صندلی ها معمولاً انتخاب رنگ محدودی دارند و به دلیل استفاده از چرم اکثراً تیره خواهند بود. صندلی های مدیریتی به دلیل قیمت بالایی که دارند، از لحاظ هزینه مقرون  به  صرفه نیستند و تنها برای اتاق مدیریت مناسب به نظر می رسند.

خرید صندلی اداری

صندلی اداری صندلی ای است که افراد معمولا زمان زیادی از روز خود را بر روی آن می گذرانند بنابراین باید این صندلی به نحوی باشد که سلامت فرد را به خطر نیانداخته و از ستون فقرات و گردن او نیز حمایت کند. تکیه گاه و نشیمن این نوع صندلی ها باید قابل تنظیم باشد تا هر شخص بتواند آن را مطابق راحتی خود تنظیم کند. همچنین طول نشیمن باید به قدری باشد که وقتی فرد روی آن می نشیند فاصله نشیمن تا زانو او حداق 5 و حداکثر 15 سانتی متر باشد.

 صندلی اداری ارگونومیک

صندلی اداری ارگونومیک بهترین انتخاب برای هر کسی است که ساعت های طولانی در دفتر کار می کند. صندلی های اداری ارگونومیک ترکیبی مناسب از حداکثر پشتیبانی و راحتی را ارائه می دهند. صندلی های اداری ارگونومیک بر پایه توجه به حفظ سلامت پشت و گردن کاربر ساخته می شوند. از این رو موجب کاهش خستگی و فشار به اعضای بدن در حین کار طولانی می شوند.

مهم ترین مزیت صندلی اداری ارگونومیک قابلیت تنظیم آنها است. در این مدل صندلی ها می توانید دسته ها، پشتی و ارتفاع خود را تنظیم کنید. آنها همچنین به شما امکان می دهند همانند صندلی های معمولی اداری دور خود  بچرخید. راحتی صندلی های اداری ارگونومیک به دلیل قابلیت تنظیم ثابت شده است و همچنین مانع از محدود شدن جریان خون در بدن می شوند.

کاربرد صندلی های اداری

قدم اول در انتخاب صندلی اداری مناسب، تعیین کاربری آن است. همان طور که در بخش قبلی به آن اشاره شد، صندلی های اداری انواع مختلفی دارند.  از این  رو در ابتدا باید مشخص کنید که قصد خرید چه صندلی را برای چه فضایی و با چه کاربری دارید. صندلی های مدیریت  صندلی های کارشناسان ازلحاظ کاربری متفاوت هستند و برای هر فضایی باید متناسب با شرایط و نوع کاربری آن، اقدام به خرید صندلی اداری کنید. همچنین اگر قصد خرید صندلی برای استفاده در ساعت های طولانی را دارید، راحتی و توجه به حفظ سلامتی را در نظر داشته باشید و حتما در مورد خرید محصولات ارگونومیک تحقیق کنید.

قیمت صندلی اداری

قیمت صندلی های اداری مختلف، بسته به نوع جنس و متریال ساخت با هم متفاوت است. کیفیت پارچه یا چرم، فوم و دسته های صندلی، داشتن گارانتی بر قیمت صندلی تأثیرگذار است.

چه در خانه  کار می کنید و چه در محل کار داشتن یکی از بهترین صندلی های اداری امری ضروری است. درنهایت دقت داشته باشید که ساعت های کار طولانی و گذراندن زمان زیاد در حالت نشسته پشت میز کامپیوتر، می تواند منجر به آسیب های جسمانی زیادی شود که عوارض آن  برای سالیان دراز در شما باقی بماند. انتخاب صندلی مناسب تا حدود زیادی می تواند از بروز چنین آسیب هایی جلوگیری کند. برای مشاوره در انتخاب صندلی اداری مناسب برحسب نوع کاربری و یا خرید انواع صندلی اداری، دکوریار در خدمت شماست! دکوریار به‌عنوان یکی از به‌روزترین و جامع‌ترین فروشگاه‌های آنلاین لوازم خانگی خاص، فعالیت خود را با هدف عرضه کالای باکیفیت به هم‌وطنان گرامی آغاز نموده است. فروش تخصصی دکوریار در کنار محتواهای بی‌نظیر دکوراسیون منزل خواهد بود که شامل اکسسوری ها، پاف، مجسمه، چراغ آویز، بین بگ، مبلمان، کوسن، انواع لامپ، لوستر و میز بوده و به زودی گسترش خواهد یافت. شما بزرگواران علاقه مند می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت دکوریار مراجعه نموده و یا با شماره 02128423832 تماس بگیرید.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا