بازی

رکورد بیشترین تعداد بازیکن همزمان بازی CS:GO در استیم بار دیگر شکسته شد

رکورد بیشترین تعداد بازیکن همزمان بازی CS:GO در استیم بار دیگر شکسته شد

طول عمر طولانی چیزی است که تمام بازی‌های آنلاین به دنبال آن هستند. در زمانه‌ای که بسیاری از بازی‌ها و اشکال دیگر سرگرمی وجود دارند که ذهن‌ ما را مشغول خود می‌کنند، سازندگان باید چیزی واقعاً ویژه برای درگیر نگه‌ داشتن بازیکنان پایه بیابند.

در سال‌های اخیر، فورتنایت نشان داده که بهترین راه برای انجام این کار، چپاندن انواع و اقسام محتوا است، حتی اگر ربطی به بازی اصلی نداشته باشد. با این حال، یک بازی وجود دارد که توانسته بازیکنان پایه خود را حفظ کند، حتی اگر تغییر چندانی نسبت به گیم‌پلی برجسته خود نداشته باشد.

مطمئنا نام بازی Counter-Strike: Global Offensive را شنیده‌اید. عنوانی که حدود ۱۱ سال پیش عرضه شد و می‌توان گفت در میان ایرانیان بسیار محبوب است. این بازی به قدری در سراسر جهان طرفدار دارد که اکنون رکورد تعداد بازیکنان همزمان خود را شکسته و به ۱,۳۲۰,۲۱۹ نفر رسیده است.

مطلب پیشنهادی:با پول استیم دک چه چیزهایی می‌توانیم بخریم؟
با پول استیم دک چه چیزهایی می‌توانیم بخریم؟

CS:GO

قبل از رسیدن به این نقطه عطف عظیم، اوج تعداد بازیکنان همزمان برای کانتر استرایک، ۱,۳۰۸,۹۶۳ نفر بود که سه سال پیش به آن دست یافته بود. نسخه اصلی Counter-Strike به عنوان یک ماد برای یکی دیگر از بازی‌های نمادین ولو، Half-Life، منتشر شده بود. این شرکت در نهایت حقوق ماد را به دست آورد و به مرور نسخه‌ای از بازی را که امروزه با نام Counter-Strike: Global Offensive می‌شناسیم، منتشر کرد.

در حالی که رویدادهای فصلی، لوازم تزئینی و حالت‌های مختلف بازی در CS:GO وجود دارند، اما گیم‌پلی بیشتر حول یک موضوع می‌چرخد – به بازیکنان تیم دیگر شلیک کنید و گاهی اوقات یک بمب در میان است. رکورد جدید زمانی چشمگیرتر می‌شود که بدانیم فورتنایت باید یک شخصیت محبوب از یک بازی کاملاً متفاوت را به همراه فرمول گیم‌پلی کاملاً جدید اضافه کند تا بتواند بازیکنان را مشتاق نگه دارد.

البته هیچ فایده‌ای برای مقایسه بازی‌ها وجود ندارد، زیرا از نسل‌های مختلف هستند و مخاطبان متفاوتی را جذب خود می‌کنند، اما این مقایسه نشان می‌دهد که فرمول اصلی CS:GO آنچنان خوب ساخته شده که ۱۱ سال پس از عرضه همچنان در حال شکستن رکوردها است.

مطلب پیشنهادی:ویژگی‌های باحال استیم دک که از آن‌ها بی‌خبرید!کامپیوتری با ده‌ها ویژگی مختلف
ویژگی‌های باحال استیم دک که از آن‌ها بی‌خبرید!


ماجراجویی‌های هری پاتر توی دنیای ویدئو گیم

هری پاتر در دنیای گیم
با کلیک روی تصویر از یوتوب lastech تماشا کنید!

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا