رمز ارز

روسیه بالاخره رمزارزها را پذیرفت!

زمان مطالعه: دقیقه

یکی از مقامات ارشد بانک مرکزی روسیه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این بانک، به موسسات مالی اجازه تجارت خارجی با ارزهای دیجیتال را خواهد داد.
به گزارش رویترز، سنیا یودایوا، معاون اول رئیس بانک مرکزی روسیه، روز سه‌شنبه اعلام کرد که این مرکز پذیرای ارزهای دیجیتال برای پرداخت‌های بین‌المللی است و در حال تجدید موضع خود در مورد استخراج ارز دیجیتال است.
به نظر می‌رسد اظهارات این مقام بانکی که در اطلاعیه‌های مربوط به مقررات بانک‌های داخلی گنجانده شده، امتیاز انحصاری برای قانون‌گذاران در تهیه نسخه جدید قانون ارزهای دیجیتال است. روزنامه تجاری ودوموستی گزارش می‌دهد که وزارت دارایی از پیش‌نویس این قانون در مجمعی که توسط حزب روسیه متحد برگزار شد، رونمایی کرد.
قبلا بانک مرکزی روسیه شدیداً با تجارت ارزهای دیجیتال مخالف بود و حتی در ژانویه پیشنهاد ممنوعیت استخراج کریپتو را داده بود. ولادیمیر پوتین هم در ماه اکتبر مخالفت خود را با استفاده از رمزارز برای تجارت نفت ابراز کرده و گفته بود:

بحث در مورد این موضوع فعلا زود است.

از زمان اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه در ارتباط با تهاجم این کشور به اوکراین، حمایت از ارزهای دیجیتال توسط دولت این کشور افزایش یافته است.

منبع کوین تلگراف

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا