شبكه اجتماعی

افشای اطلاعات کاربران توییتر به دادگاه کشیده می‌شود

استفن گربر، ساکن ایالت نیویورک، مدعی شد اطلاعات شخصی او در میان انبوهی از اطلاعاتی بوده است که در فاصله سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ به دست هکرها افتاده است.

به گزارش lastech از ایسنا، استفن گربر روز جمعه در دادگاه فدرال سانفرانسیسکو شکایتی تنظیم کرد و خواستار آن شد که این شکایت برای همه افرادی که اطلاعات شخصی شان درز پیدا کرده است، به عنوان یک شکایت گروهی مورد رسیدگی قرار گیرد.

این شهروند آمریکایی، ایراد رابط کاربری برنامه نویسی اپلیکیشن توییتر را عامل دسترسی هکرها به اطلاعات شخصی کاربران این پلتفرم شبکه اجتماعی شامل نام کاربری، نشانی ایمیل و شماره تلفن می داند.

یک کاربر ناشناس در ژانویه در سایت هکری بریچ فوروم، دیتابیسی را منتشر کرد که مدعی بود حاوی اطلاعات شخصی صدها میلیون کاربر توییتر است. توییتر در یک پست وبلاگ اعلام کرد هیچ شواهدی وجود ندارد که اطلاعات فروش رفته در اینترنت با بهره برداری از آسیب پذیری سیستمهای توییتر به دست آمده است و اطلاعات منتشر شده، احتمالا مجموعه ای از اطلاعاتی است که پیش از این از طریق منابع مختلف، قابل دسترس شده بود.

گربر مدعی است که توییتر ظاهرا سرش را زیر خاک کرده است و می گوید ممکن است این شرکت تلاش کرده باشد وسعت این درز اطلاعات را پنهان کند. وی در ادامه افزود: توییتر تا به امروز به شکل غیرقابل توضیحی در مطلع کردن قربانیان این آسیب پذیری خاص رابط کاربری برنامه نویسی اپلیکیشن، کوتاهی کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گربر خواستار صدور حکمی برای توییتر و ملزم کردن این شرکت به استخدام حسابرسان امنیتی برای تست و بررسی سیستمهایش و پیاده سازی و داشتن برنامه امنیتی برای حمایت از محرمانگی کاربرانش و همچنین پرداخت خسارت مالی نامشخصی شده که احتمالا بالاتر از پنج میلیون دلار است.

توییتر که واحد روابط عمومی ندارد، در این باره اظهارنظر نکرد.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا