بدافزار

یک گروه باج‌افزاری دولت کاستاریکا را تهدید کرد!

کاستاریکا هفته گذشته در پی حمله گسترده گروه باج گیر کُنتی به دولت این کشور، وضعیت فوق العاده اعلام کرد. این گروه اکنون به تهدیدش شدت بخشیده و اعلام کرده که هدفی کمتر از سرنگونی دولت کاستاریکا ندارد. طبق گزارش آسوشیتدپرس، این گروه در تهدیدش اعلام کرد: ما در داخل دولت شما نفوذی داریم. ما روی دسترسی پیدا کردن به سیستمهای دیگر شما کار می‌کنیم و شما چاره دیگری بجز پول دادن به ما ندارید.

به گزارش lastech از ایسنا، این گروه که باج درخواستی خود را دو برابر کرد و ۲۰ میلیون دلار طلب کرده است، ممکن است در تلاش برای بهره بردن از این واقعیت باشد که رودریگو چاوز، رئیس جمهور کاستاریکا، تنها یک هفته دیگر در قدرت خواهد بود. چاوز گفت: ما در جنگ هستیم و این گفته، اغراق نیست. وی افزود: مقامات با یک گروه تروریستی ملی سر و کار دارند که همکارانی در داخل کشور دارند. وسعت این حمله فراتر از تصور بوده و ۲۷ موسسه دولتی شامل شهرداریها و نیروگاههای دولتی را درگیر کرده است.

وزارت خارجه آمریکا با اعلام این که حمله مذکور با مختل کردن پلتفرمهای گمرکی و مالیاتی، روی تجارت خارجی این کشور تاثیر منفی گذاشته، یک جایزه ۱۰ میلیون دلاری برای گروه کُنتی تعیین کرده است. گزارش شده است که وزارتخانه‌های دارایی، کار و تامین اجتماعی در میان نهادهایی هستند که هدف حملات سایبری گسترده قرار گرفته‌اند.

گروه کُنتی پس از حمله به پارکر هانیفین که تامین کننده بزرگ قطعه برای بوئینگ و لاکهید مارتین است، در اخبار بوده است. گفته شده که این گروه به میان کارمندان فعلی و سابق نفوذ کرده و اطلاعاتی مانند شماره بیمه، شماره گذرنامه، اطلاعات بانکی و اطلاعات دیگر آنها را به سرقت برده است.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، با این حال برت کالو، یک تحلیلگر وقایع باج گیری گفت: تهدید به براندازی دولت کاستاریکا احتمالا ترفندی برای اخاذی بیشتر بوده و این حمله سایبری تنها با انگیزه مالی صورت گرفته است.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا