موبایل

گوشی‌های مجهز به 5G در هند ارتقا می‌یابند

با درخواست مقامات هندی از سازندگان گوشی برای تطبیق با شبکه پرسرعت، اپل اعلام کرد نرم افزار مدلهای آیفون SE، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ که از شبکه 5G پشتیبانی نمی کنند را ارتقا می دهد.

به گزارش lastech از ایسنا، اپل در بیانیه ای اعلام کرد: با اپراتورهای هندی برای به ارمغان آوردن بهترین تجربه ۵G برای کاربران آیفون به محض تکمیل اعتبارسنجی شبکه و تست کیفیت و کارآمدی، همکاری خواهد کرد. اتصال ۵G از طریق به روزرسانی نرم افزاری کامل خواهد شد و عرضه آن به کاربران در ماه دسامبر آغاز می‌شود.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند، خدمات 5G را اول اکتبر در هند با تبلیغات فراوان راه اندازی کرد و اپراتور مخابراتی هندی ریلاینس جیو اعلام کرد این خدمات را در چهار شهر عرضه می کند؛ در حالی که بهاراتی ایرتل این خدمات را در هشت شهر عرضه خواهد کرد.

سخنگوی سامسونگ هند اعلام کرد این شرکت به روزرسانی نرم افزاری برای گوشیهای مجهز به اتصال ۵G را تا اواسط نوامبر منتشر می کند.

وزارت الکترونیکس و مقامات فناوری اطلاعات هند، روز چهارشنبه دیداری را در خصوص استفاده از ۵G برگزار کردند که مدیران شرکتهای اپل، سامسونگ، ویوو و شیائومی و شرکتهای مخابراتی ریلاینس، ایرتل و ودافون آیدیا در آن شرکت کردند. برنامه این دیدار شامل اولویت داشتن انتشار ارتقاهای نرم افزاری برای پشتیبانی از شبکه پرسرعت بود.

یک منبع صنعتی گفت: اگرچه شرکتهای مخابراتی و سازندگان گوشی با یکدیگر مذاکراتی داشته اند اما حل و فصل مسائل مربوط به سازگاری بین فناوری ۵G شرکتهای مخابراتی در هند و نرم افزار گوشی، زمان می برد.

بر اساس گزارش رویترز، یک سخنگوی گوگل روز چهارشنبه اعلام کرد گوشیهای پیکسل ۷، پیکسل ۷ پرو و پیکسل ۶a، به ۵G مجهز هستند و این شرکت فعالانه با اپراتورهای هندی برای فعال کردن هر چه سریعتر این قابلیت همکاری می کند.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا